Az Gürültü, Çok Müzik: Creative Aurvana ve HN-700 Kulaklıklar

ZEN Aurvana Kulak-içi Kulaklık

"ZEN Aurvana: küçük ve hafif"

Aurvana’lar Sony ve Shure’nin ürünlerine çok benziyorlar: kulağınızın şeklini daha rahat alabilmesi için hafif bir açı verilmiş yumuşak lastikten küçük tıkaçlar. Üç farklı boy yumuşak lastik ve her birinin birer çift de yedekleri bu kulaklıkla birlikte geliyor. Bunları kulaklığa takıp çıkarmak biraz uğraştırıyor ancak hangisinin size en uygun olduğunu belirlemek açısından önemli çünkü dış seslerin kesilmesi için kulağınıza tam oturmaları gerekiyor. Aurvana’lar pek çok benzeri kulaklığa göre kulağınızın içine daha fazla giriyor böylece dışarıdan gelen sesi fiziksel olarak engelliyorlar. Sony Fontopias gibi bazı pahalı kulak-içi kulaklıkların tersine bu modelde etkin ortam gürültüsü giderme yöntemi kullanılmıyor. Kulağınıza ne kadar iyi uyarsa o kadar az gürültü geliyor ve doğru boyutta yumuşak lastikler kullanıldığı zaman gürültünün ciddi şekilde azaldığını söyleyebiliriz.

Düşük sesle müzik dinlediğinizde yanınızda birilerinin konuştuğunu duyabiliyorsunuz ancak kelimeleri anlayamıyorsunuz. Sesi biraz arttırdığınızda size bir şey söylemek için omzunuza dokunulması gerekiyor. Etkin gürültü engelleyici özelliği olan kulaklıklarla, ses kısık olarak müzik dinlediğinizde bile arka plan gürültüsü duymuyorsunuz; Aurvana bunu sağlayamıyor ancak yine de müziğe odaklandığınızda dış sesleri kesinlikle duymuyorsunuz. Ses, mükemmel, temiz ve dengeli, orta seviye ve baslar güzel, tizler de başarılı. Aurvana’lar müziği yanınızdakine dinletmek yerine tam kafanızın içine gönderiyor ve sık dinlediğiniz parçalarda bile yeni ayrıntılar fark etmenizi sağlıyor.

"ZEN Aurvana ve donatılar"

Aurvana, kablosunun dolaşmasını ve tıkaçların çıkmasını engelleyen bir taşıma çantasıyla geliyor. Yedek tıkaçları da bu çantanın bir kenarına sıkıştırabilirsiniz.

Ayrıca çantaya temizleme çubuğunu da eklemelisiniz. Kişisel temizliğinize ne kadar önem verirseniz verin kulak-içi modellere kulak sıvısı mutlaka bulaşır. Küçük temizleme çubukları ile tıkacın kıvrımlarını kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Temiz tıkaçları takmak çok daha kolay oluyor.

13 gram ağırlığa sahip olan Aurvana’lar gerçekten hafifler, hatta kulağınızda olduklarını unutuyorsunuz. Eğer söylenenleri duymak istiyorsanız bir tanesini boşlukta rahatça sallanmaya bırakabilirsiniz. İyi kulaklıklar dış sesleri kesinlikle engelliyorlar ve farkında olmadan sizi normal bir sesle uyaran bir kişinin önünde duruyor olabilirsiniz. Son derece küçük olduklarından ve kulağınızın içine girdiğinden bu modeller pek çok kişi için çok rahat kullanım imkanı sunuyorlar. Etkili gürültü engelleme ve yüksek kalite ses özellikleri ile Aurvana kulaklıklar yolculuklarda en sevdiğiniz dostunuz olabilir.

Bir cevap yazın