Awakening’te Romantizm Olmayacak

BioWare’in son dönemde oyun dünyasına sunduğu oyunlar büyük övgüler toplayıp yüksek inceleme skorlarıyla birlikte birçok da ödüle layık görülmüş olabilir. Ancak oyun dünyasını yakından takip eden oyuncular BioWare’in Mass Effect serisinin ve özellikle de Dragon Age: Origins’in bir yönüyle ne kadar eleştirildiğini iyi biliyorlardır: Cinsellik!

Merakla Dragon Age: Origins’in genişleme paketi Awakening’i beklediğimiz şu günlerde, hemen her oyun sitesinde bu konu üzerine haberler ve makaleler bulmak mümkün.

Bugün ise BioWare, Awakening’in resmi internet sitesini hizmete sundu ve ilk iş olarak, sitenin sıkça sorulan sorular kısmında (FAQ), Dragon Age: Origins Awakening’te romantizm opsiyonlarının olmayacağını, daha çok göreve odaklanacağımızı açıkladı.

Oyunun senaryo yazarı David Gaider, bu durumda aklımıza düşebilecek birkaç soruya da açıklık getirmiş:

“Awakening’te romantizm olmayışı yalnızca ilişkilerinizi aktif (!) olarak devam ettiremeyeceğiniz anlamına geliyor. Yani önceki oyundan kalma ilişkiniz gizemli bir şekilde bitmiş veya hiç var olmamış değil. Yine de sizi bekleyen bazı sahneler de olacak, size geçmişte verdiğiniz küçük ve büyük kararları hatırlatan.”

Anlaşılan genişleme paketinde birkaç kez direkten döneceğiz.  BioWare, bu kararı alırken gelen eleştirilerden biraz olsun uzaklaşmayı mı düşündü bilinmez; ama bana sorarsanız iç çamaşırıyla romantizm yaşamaktansa, hiç yaşamamak daha iyi bir şey olabilir.

Bir cevap yazın