Avrupa’nın En Yüksek Binası İstanbul Sapphire Açılıyor

236 metre yüksekliğiyle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en yüksek binası olan Saphhire, 4 Mart Cuma günü açılıyor.

İstanbul Sapphire

Kiler GYO tarafından 250 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen İstanbul Sapphire 4 Mart Cuma günü, yani yarın kapılarını açıyor. 261 metre anten yüksekliği ile Türkiye ve Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire, Seyir Terası, Sapphire Çarşı ve rezidanstan oluşuyor.

4 Mart 2011 Cuma günü, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile açılacak olan İstanbul Sapphire, basın toplantısı ile kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Kiler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nahit Kiler, Jones Lang LaSalle Türkiye Başkanı Avi Alkaş ve Tabanlıoğlu Mimarlık ortaklarından Melkan Tabanlıoğlu katıldı.

İstanbul Sapphire

Toplantıda Sapphire projesinin önemine değinen Nahit Kiler,  “Kiler GYO olarak gayrimenkul sektörü için dönüm noktası niteliğinde bir proje yaratma hedefiyle yola çıktık. Amacımız; büyüyen ve yükselen Türkiye’ye yakışan, tasarımı, teknolojisi ve altyapısı ile İstanbul’un hatta ülkemizin simgesi haline gelecek bir eser yaratmaktı” şeklinde konuştu.

Geleneğe sahip çıkarken geleceğe de bugünden imza atmak felsefesiyle hareket ettiklerini kaydeden Kiler, konuşmasına “Şehrimize hem estetik hem de referans noktası olarak katkı sağlayacak İstanbul Sapphire’i arsa hariç 250 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirdik. Projenin hiçbir aşamasında kaliteden taviz vermedik. İstanbul’da malzeme ve altyapıda kalite anlamında rakipsiz bir proje ortaya çıkarmış olmaktan gurur duyuyoruz” diyerek devam etti.

2 Yorum

Bir cevap yazın