Avatar The Movie Game Demosu Yayınlandı

Titanic ve Terminator gibi eserlerden adına aşina olduğumuz Oscar ödüllü, Hollywood’un en iyi yönetmenlerinden biri olan James Cameron milyonlarca dolar değerindeki yeni yapımı Avatar filminin bilgisayar oyunu demosu yayınlandı. Filmin büyük bir bölümü bilgisayar ortamında oluşturulmuş, sinemalarda 3B olarak izlenebilecek. Hatta HDMI 120Hz TV’niz varsa ve herhangi bir konsolada sahipseniz bu büyülü  3B ortamı eviniz de yaşayabileceksiniz.

Kotalı internet kullanıcıların dikkatine demo 1.6GB ve işte linkler:

Germany Mirror #1
Germany Mirror #2
Dutch Mirror
U.S. Mirror

Avatar the game demo

- Oyun ayarlarında 3B seçeneği var. 3B zevki bilgisayar için de geçerli heralde. Ayarı aktif edince sinemadaki gibi görüntü üst üste bindi *<8D

Bu oyundan ümitliyim, yapımında Ubisoft’un olması psikolojik olarak bu hissiyati çağrıştırıyor olabilir. Ancak artık “Oyun filmleri, film oyunları kötü olur.” çıkmazının son bulması lazım. Gerçi Uwe Boll gibi çamursal işler yapanlar oldukça bu sözün unutulması zor…

James Cameron’un Avatar filmi bu güne kadar izlediğim filmlerin ve okuduğum hikayelerin bir anda gözümün önünde canlanmasına neden oluyor. Filmin hikayesi klişe ancak bir çok yapıttan öğeler içeriyor. Komik gelebilir ama aklıma ilk gelenler Pocahontas ve RoboCop oldu.

Bizi alıp farklı diyarlara götürecek film 18 Aralık 2009 tarihinde sinemalarda gösterime girecek. Oyun ise 1 Aralık 2009’da raflarda yerini alacak.

3 Yorum

  1. Uğur Yurtsever

    James Cameron’un son E3’te arkasında hiçbir görsel olmadan (sadece kocaman Avatar yazıyordu) dakikalarca konuşup milleti baydığını hatırladıkça gülesim gelse de vasatın üzerinde bir oyun olacağa benziyor. Pek benim tarzıma hitap etmese de demoyu indirip baktım. Edindiğim izlenim Gears of War’ın vasat bölüm tasarımları ve pek ilginç olmayan bir dünyada geçeni gibi. Belki de 7 gün içinde 3 tane oyuna yoğunlaşmış olmamın verdiği genel bir “eh bu da ne şimdi” hali olabilir. :p

    Bu arada oyun Borderlands’deki gibi Pandora isimli bir gezegende geçiyor. Tabi ki aynı gezegen değil. Umarım bu Pandora’nın kutusundan daha fazla sürpriz çıkar.

  2. Vernoncougar

    Fılm geldıgı gun gıttım seyrettım ve ertesı gun de oyununu aldım,oyun grafık olarak fena degıl ama yınede grafık kalıtesınde asla bır crysıs yada CODMW kalıtesıne ulasamaz elbette, sadece fılmı cok begendıgım ıcın oyununu almaya karar vermıstım.Oyunda ara ara takılmalar yasanıyor nedenı belırsız,cok surukleyıcı oldugunu soyleyemem ama gorsel olarak fena bır sunum yok o yuzden bır kez oynanmaya deger bence benım bu oyuna not’um 60.

Bir cevap yazın