Atlona HDAiR Kablosuz HDMI Aygıtı Analog Ses Çıkışı Veriyor

Kablolu bağlantıların kendilerine göre bazı avantajları ve olumsuzlukları var. En önemli olumsuzlukları ayağımıza dolanmaları ve derlenip toplanmadıkları zaman görüntü kirliliğine sebep olmaları. Günümüzdeki en son teknolojiler sayesinde güç kablosu dışındaki tüm kablolardan kurtulmak mümkün. Kablolardan kurtulmak güzel bir şey. Örneğin ev sineması sisteminiz odanın bir köşesinde dururken HD destekli LCD televizyonunuz odanın diğer köşesinde kalabilir. Böyle bir rahatlığa Atlona’nın AT-HDAiR gibi kablosuz HDMI cihazıyla ulaşmanız mümkün. Üstelik kablosuz analog ses de verebiliyor.

Atlona HDAiR Kablosuz HDMI

AT-HDAiR kablosuz ağ teknolojisinin sınırlandırmalarından dolayı 1080p yerine 720p çözünürlüğüne kadar destek veriyor. Yine de bunun son derece yeterli olduğunu söyleyebiliriz.

Alıcı parçada HDMI bağlantısının yanında bir 3.5 mm kulaklık çıkışı ve bir de VGA çıkışı yer alıyor. Verici parça ise USB ile PC’lere takılıyor. Ses de HDMI bağlantısıyla taşındığı ve HDMI ile VGA  sinyalleri aynı anda  gönderildiklerinden dolayı iki televizyona birden bağlayabilirsiniz.

Alıcı ve verici arasında en fazla 10 metre mesafe olmalı ve aralarında herhangi bir engel bulunmamalı. Bunun yanında desteklenen en yüksek çözünürlük 1440×1050.

Kabloyu kesmenin büyük bir bedeli var: Athlona AT-HDAiR yılbaşından itibaren 219 Dolardan alıcı arayacak.

2 Yorum

Bir cevap yazın