ATI, X1000 İle Vaat Edilen Topraklarda

Vaatler, Vaatler, Vaatler, peki bunları yerine getirebilecek misiniz?

Vaatler, Vaatler, Vaatler, peki bunları yerine getirebilecek misiniz?

Vaatler, vaatler, vaatler: ATI R520 hakkında o kadar uzun zamandır konuşuluyor ki eminiz siz de ATI’nin bu ürünü çıkaramadan onun yerine R580’i piyasaya süreceğini düşünmeye başlamıştınız. CrossFire’ın ilerleyebilecek veya ayakta durabilecek bir çözüm olup olmamasına bakmadan ATI severler arasında yapılan yorumlar “çok geç, çok az” şeklinde. Bu tavrın sebebi ekran kartı meraklılarının bir şeyin çıkışını, daha mağazalarda veya elektronik ortamda satışa sunulmayacağını bilseler bile, çok uzun süredir beklemeleri.

Şimdi ise ATI’nin söz verdiği gibi yeni bir serinin çıkışıyla karşı karşıyayız. Acaba X1000 ailesi etrafında dönen bunca abartı ve curcunanın karşılığını verebilecek mi? Beklentilerin bu kadar arttığı bir ortamda tüketici aradığını bulmanın verdiği huzura kavuşabilecek mi yoksa yine başını sallayarak hayal kırıklığı yaşadığını mı gösterecek?

Eğer delicesine bir meraklıysanız ve sisteminizde en son çıkan ekran kartı olması gerekiyorsa veya sadece fanatik bir ATI taraftarıysanız, vahşi doğada kaybolmuşçasına geçirdiğiniz son 10 ay artık bitti. Vaat edilen topraklara hoş geldiniz. Bu ATI için yeni bir şeyin başlangıcı ve verimlilik konusunda sağlanan başarılar ATI için güzel bir gelecek vaat ediyor. Ancak bu duyurudan dolayı hislerimiz karmaşık. Amiral gemisi X1800XT’nin hızlı bir kart olduğu kesin fakat bütün başarım alanlarında da birinci olmadığını unutmamak gerekiyor.

Bir cevap yazın