ATI ve Nvidia’nın Duyuruları Aynı Güne Denk Geldi

ATI ve Nvidia'nın Duyuruları Aynı Güne Denk Geldi

Son altı ay boyunca ekran kartı pazarının her alanda süper ürünlerle dolup taştığını gördük. Yeni teknolojiler, eski kartlar üzerinde yapılan değişiklikler ve düşen fiyatlar güncelleme yapmak için zaman kollayan kullanıcılara mükemmel fırsatlar sundu.

Şimdi ise Nvidia, yüksek seviye kullanıcılar için G71 tasarımı üzerine geliştirilen GeForce 7900GTX ve 7900GT, orta seviye kullanıcılar için G73 tasarımı kullanan 7600GT ekran kartlarını duyurarak çiftenin iki namlusunu birden ateşliyor.

Böyle bir çıkışı bekleyen ATI, oyunda olduğunu göstermek istedi ve kendi ürün duyurusuyla gereken cevabı verdi. R520’nin özellikleri azaltışmış sürümünü kullanarak, Nvidia’nın 7600GT’si ile kabaca aynı sınıfa giren, Radeon X1800GTO’yu tanıttı.

Aslında gerçekten ilginç bir zaman yaşıyoruz çünkü AGP, tek – çift, orta veya üst seviye gibi her yönden ve her seçenekten gelen yeni ekran kartı bombardımanı altında kaldık. Bu toz duman ve gürültünün içinde hangisinin en hızlı, en güçlü ve en gelişmiş ekran kartı olduğunu kestirmek gerçekten güç. Girişi kısa keselim de bu yeni kartların neler yapabildiklerine bir bakalım.

Bir cevap yazın