ATI Radeon HD 5970 tükendi!

ATI’nin geçtiğimiz günlerde duyurduğu yeni performans canavarının başarımına diyecek yok. Yaptığımız incelemede kartın tam anlamıyla başarılı bir hamle olabilmesi için ATI’nin 5000 serisi kartlarda yaşadığı arz sorunundan etkilenmemesi gerektiğini belirtmiştik. Ancak anlaşılan yine talep arzdan fazla oldu ve pazarda HD 5970 sıkıntısı yaşanıyor.

ATI Radeon HD 5970

Üreticiler belki pazartesi günü yeni stokların ortaya çıkacağını ancak bunların da talebi karşılamaya yetmeyeceğini belirtiyorlar. Muhtemelen bu kartlar da satışa sunuldukları gün bitecekler. Ürünün Türkiye pazarına ne zaman gireceği ise henüz belli değil.

Kartın kolay bulunamıyor olması doğal olarak fiyatının yükselmesine neden oluyor. Ellerinde sınırlı sayıda stok kalan çevrimiçi satış siteleri tavsiye edilen satış fiyatı 599 $ yerine çoktan 629 $ fiyat etiketini kullanmaya başladılar.

Yine de Ocak ayına kadar ATI’nin dünyanın en hızlı ekran kartına sahip olacağı bir gerçek. O tarihten sonra ise Nvidia’nın Fermi temelli çift ve tek GPU’lu GeForce modellerinin pazara girmesi bekleniyor.

3 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Yine de Ocak ayına kadar ATI’nin dünyanın en

  hızlı ekran kartına sahip olacağı bir gerçek. O tarihten sonra ise Nvidia’nın Fermi temelli çift ve tek GPU’lu GeForce modellerinin pazara girmesi bekleniyor.

   

  cok yanlı bir site Nvidia nın bu kartları gececegi ne malum

 2. Tahir Meylani

  Yine de Ocak ayına kadar ATI’nin dünyanın enhızlı ekran kartına sahip olacağı bir gerçek. O tarihten sonra ise Nvidia’nın Fermi temelli çift ve tek GPU’lu GeForce modellerinin pazara girmesi bekleniyor.

  Bu cümleden Nvidia’nın bu kartı geçeceği anlamını çıkarmıyorum ben. Daha çok çıksın görelim manasında yazılmış.

 3. Vernoncougar

  Sapphire HD5970 790$+KDV=1.405TL (Sanal Market)

  TUL VTX 2×5870=2×388$+KDV=1381TL (Nova)

  Dual HD5870 ın HD5970 den daha hızlı oldugu gercek ve daha ucuz, tekrar dusunelım.

Bir cevap yazın