ATI Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Editon Kartlarını Duyurdu

ATI’nin 5800 serisi ile birlikte bize sunduğu güzelliklerden birisi de Eyefinity özelliğiydi. Fakat ilk çıkan 5800 serisi kartlar, ne yazık ki en fazla üç adet monitöre kadar çıkış sağlayabiliyordu. ATI, Radeon HD 5870 Eyefinity Edition’ın daha sonra çıkacağını ve altı adet mini displayport ile geleceğini açıklamıştı. Bu sayede altı mönitöre kadar görüntüyü genişletebilecektik.

AMD Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition arka

AMD Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition

ATI, sözünü geç de olsa tuttu ve Radeon HD 5870 Eyefinity 6 Edition’ın önümüzdeki ay piyasada olacağını açıkladı. Bu kart 2GB RAM, stok çekirdek ve ram hızlarıyla geliyor. Resimde de görebileceğiniz gibi bu modelde DVI/HDMI/DisplayPort çıkışları yok, sadece altı adet mini displayport çıkışı var. (Türkiye’de altı adet monitörü aynı anda kullanan bir donanım meraklısı var mı? Oda şüpheli…)

ATI’nin bir diğer açıklaması ise merakla beklenen orta segment ekran kartı, Radeon 5830 ile ilgili. ATI, bu kartın 25 şubatta piyasada olacağını açıklamış. ATI, 5800 serisi ekran kartlarını böylelikle tamamlamış oluyor sıra Nvidia’da…

1 Yorum

Bir cevap yazın