ATI: Radeon HD 5800 Ekran Kartlarının Fiyatını İndirebilir

Fudzilla’nın haberine göre; ATI, Nvidia GTX 4XX ekran kartlarına gelecek talebe göre ATI HD 5800 ekran kartlarında indirime girebilir. Hatta bir kaç dağıtıcı firma, şimdiden 5800 serisi ekran kartlarında ufak indirimlere gitmiş bile fakat bu indirimler ATI’den gelmiyor, dağıtıcılar kendi karlarından kısıyorlar.

Aslında, ATI’den HD 5800’lerin fiyatını indirdiğine dair bir haber duyarsak pek şaşırmamak gerek çünkü HD 5800 serisi ekran kartları piyasada tutulmuş durumda. ATI’nin yapacağı en ufak bir indirim GTX 4XX serisinin satışlarını baltalayabilir. Nvidia, zaten GTX 4XX serisinin üretiminde henüz istediği rakamlara ulaşamadı, ATI’den de gelecek böyle bir adım Nvidia için işleri daha da zorlaştırabilir.

Öyle ya da böyle Nvidia’nın da GTX 4XX serisini piyasaya sürmesi biz donanım meraklıları için iyi oldu. Rekabet her zaman bize olumlu olarak geri dönüyor. Sonuçta üst ve orta düzey ekran kartı sektöründe ATI ve Nvidia’dan başka kim kaldı ki?

Bu arada Intel’in larrabee mimarisi ne alemde bilgisi olan var mı? Sanırım ATI ve Nvidia orta ve üst düzey ekran kartı sektörünü kardeş kardeş paylaşmaya devam edecekler.

4 Yorum

 1. hm28000

  Kusura bakmayın konu dışı bir şey yazmam gerek;

  Sayfayı gene değiştirmişsiziniz.

  Hoş olmuş ama;

  Bence haber falan yapsanız daha iyi olur.

  Aklımızda sadece yaptığınız sayfa değişiklikleri kalıyor.

  “THGTR” ye bakmaya gerek yok nasılsa değişiklik yoktur demekten biz bıktık bunu söyletmekten siz bıkmadınız.

Bir cevap yazın