ATI Radeon HD 5450: Herkese Eyefinity ve DirectX 11

AMD DirectX 11 destekli HD 5000 serisi ekran kartlarının son eksik halkasını da tamamladı. AMD’nin yeni ekran kartı serisini duyurmasıyla beraber birkaç aydır sürekli yeni çıkan ATI Radeon’ları test ediyoruz. Şu ana kadar çıkan tüm kartlar her düzeyden oyunculara yönelik ürünlerdi.

“Şu ana” kadar diyoruz çünkü sonuncusu, ATI Radeon HD 5450’nin hitap ettiği alan biraz daha farklı. Bu kartla harika bir oyun deneyimi yaşayacağınızı söyleyemeyiz ama 50 Dolarlık fiyatıyla çoğu kullanıcının zorlanmadan satın alabileceği bir HTPC çözümü.

ATI Radeon HD 5450

ATI Radeon HD 5450

HD 5000 serisi ekran kartlarıyla ilgili çıkan yazıları takip ediyorsanız, onların sadece birer oyun donanımı olmadığını da biliyorsunuzdur: Eyefinity çoklu-ekran desteği ve Dolby TruelHD/DTS-HD Master Audio özellikleri HTPC meraklılarının beğenisini kazanıyor. HD 5450 duyurulmadan önce yaklaşık aynı fiyattan satılan Radeon HD 4350 ve 4550 modelleri HTPC sistemlerinin ihtiyaçlarını gideriyordu ancak bu bahsettiğimiz özellikler onlarda yok.

Şimdi yeni Radeon HD 5450’ye daha yakından bakalım ve dar bütçeli kullanıcılara nasıl hizmet edeceğini görelim. Oyun kartı olmadığını biliyoruz fakat kendimizi tutamıyoruz; oyun başarımını da sınadık.

Bir cevap yazın