ATI Catalyst İçin Yeni Hotfix Yolda

AMD’den Andrew D, Brink ve Witcher 2 için performans iyileştirmeleri getirecek yeni sürücünün müjdesini (!) verdi.

Öyle sanıyorum ki AMD, bugünlerde son yılların en hayret verici sürücü skandallarından birine imza atıyor.

Önce Splash Damage’ın sınıf tabanlı sıra dışı FPS oyunu Brink; şimdi de Polonyalı geliştirici CD Projekt RED’in uzun süredir merakla beklenen rol yapma oyunu The Witcher 2: Assassins of Kings. Eğer bir ATI Radeon’unuz varsa, bu oyunlarda komik performans problemleri yaşamanız kuvvetle muhtemel. Tabii buna bir de AMD’nin performans konusunda gerçek anlamda işe yarayan sürücüler yayınlama konusundaki “dillere desta becerisi” eklenince olaylar çok daha trajik bir boyut kazanıyor. Zira AMD, Brink için 10 gün içinde yayınladığı üç farklı hotfix sürücüsü ile bırakın performans sorunlarını belli oranda gidermeyi, yaşanan sorunları garip bir şekilde iyice kötüleştirmeyi başardığı bir sır değil. Hatta arada kurulmayı reddeden hatalı bir hotfix bile çıktı.

Ancak AMD’den Andrew B’nin Twitter’dan geçtiği mesaja bakacak olursak; hem Brink hem de Witcher 2 için performans iyileştirmeleri getirecek yeni bir hotfix yolda (veya yeni bir hotbreak).

Brink ve Witcher 2 için hotfix sürücümüz bu hafta yayınlanacak (muhtemelen birkaç gün içinde). Beklemede kalın.

Evet, iki hafta içinde dördüncü hotfix. Bu sefer verilerimizi yedeklemeye başlasak; hatta yüzlerce dolar saydığımız bilgisayar parçalarımızı sigortalasak hiç fena olmaz. AMD geliyor, yeni hotfix’leriyle…

3 Yorum

 1. Rhaim

  Bide crossfire’ın halini sor bana… fanı full manuel kullanıyorum numlocka ayarladım vistes gibi… Öyle sorunlar varki… amd açıkcası türk telekomun ekran kartı şubesini işletiyor kalite bazında…

 2. Sabertooth

  Ekran kartı alırken hep ulan acaba ATI alsam mı bu sefer diye düşünüyorum. Ama sonra bu sürücü eziyetlerini hatırlayınca bildiğimden şaşmamalı diyorum (bakın, bildiğimden diyorum. Nvidia yapımcıları para saçıyorda, ATI de şöylede hödede hübele… şeklinde savunma yapmaya kalkmasın kimse).Ati kullanıcılarının GTA IV, Saboteur gibi oyunlarda da sürücü problemi çok vardı ama bunlar kadar rezillik çektirmemiştiler kimseye. En sorunsuz halinde bile işletim sistemine catalysti kurmak bile işkence. ATI nin sürücü ve arayüz birimi olarak bence köklü bir değişikliğe ihityacı var.

  Hotfix not:Evet biliyorum. Ben söyledim diye de kesin değiştirirler 🙂

 3. ?

  Bugune kadar hep değişik firmaların kartlarını aldım bi markaya sabit kalmadı hangisi mantıklıysa onu aldım. Bir marka taraftarı olanada anlam veremiyorum zaten. şuan radeon hd 4850 toxic sahibiyim karttanda gayet memnunum fakat ati nin cidden sürücü sorunları var bunu kabul etmek gerek nvidia kartlar ise genelinde biraz daha pahalı gibi sanki.

Bir cevap yazın