ATI 3D Teknolojisi Destekleyen Catalyst Hazırlıyor

ATI Catalyst 10.2 ve 10.3’den yeni ayrıntılar gelmeye başladı.  ATI, bu ay içerisinde çıkarmayı planladığı Catalyst 10.2 ile birlikte ATI CrossfireX ve Eyefinity için daha yüksek performans sözü veriyor ayrıca Catalyst 10.2 ile gelen oyun profilleri özelliği ile artık, güncel oyunlarda daha fazla performans için ATI’nin ayda bir yeni sürümünü çıkardığı  Catalyst sürümlerini beklemek zorunda kalmayacaksınız. AMD internet sitesinden güncel oyunlar için güncelleştirme indirmeniz yeterli olacak.

Mart ayında çıkması beklenen Catalyst 10.3 ATI kart sahiplerini sevindirebilir çünkü ATI’de 3D (üç boyut) furyasına katılıyor. Aslında, ATI’nin kendi 3D çözümünü geliştirdiğini biliyorduk fakat ATI, sabırsız davranıyor ve henüz hazır olmayan kendi 3D çözümü yerine üçüncü bir firmanın 3D çözümünü kullanıyor, 3D ecosystem. Bu teknolojinin ayrıntılarını, Catalyst 10.3 piyasaya çıkınca öğrenebileceğiz. Ayrıca ATI Catalyst 10.3 ile birlikte daha kullanışlı bir arayüz bizleri bekleyecek.

Catalyst 10.3 ile vereceğimiz son ayrıntı ise, dizüstü bilgisayalarında ATI kullananları sevindirecek. ATI, dizüstü üreticileriyle birlikte çok daha stabil bir mobil Catalyst sürümü için çalışıyormuş.

Kaynak: Fudzilla

5 Yorum

 1. mehmetmesut

  bu saatten sonra ne çıkartırsa çıkartsın tahir dün 5870 kartı geri verip gtx 260 aldım performansıda çok memnunum  dirt 2’de 5870 ile aa 8xden fazla açamazken ve sürekli yavaşlama ve oyundan atma sorunları yaşarken gtx260 ile 16xaa nın bile üstü aa modu var ilk defa gördüğüm için şimdi yazamıyorum 🙂 canavar gibi oynuyorum ayarlar high 1680*1050 çözünürlük avarage fps 58 minmum fps 49 daha ne olsun üstelik bu kart sadece 350 TL aradaki farka bakarmısın arta kalanıyla eşime samsung corby aldım birde 5870 ile oynayamadığım nfs shift çaktım orjinal akşam onada girdem oda canavar gibi süper akıcı fps 40 dan aşağı düşmüyor dirt 2 oyundan atma sorunuda gitti bu kartı ancak ve ancak dx 11 destekli nvdia kartları çıktıktan sonra değiştirmeyi düşünüyorum.  sana tekrar tekrar teşekkür ederim yardımların için. bu arada bilmiyorum belki oynuyorsundur diye oyun userlarımı yazıyım.

  dirt 2: mehmetmesut

  nfs shift:happysword (kendi ismi yazdım ma kabul etmedi heralde çok var:) )))  

   

 2. Marcus

  senin sorunun başka yerlerdeymiş bence, keşke biraz daha uğraşsaydın.. “40 fpsden aşağı düşmüyor canavar gibi” diyorsun. ben 5830 ile 1920×1080 tüm detaylar sonuna kadar açık (aa vs..) 60 fpsden asagı inmiyorum tüm oyunlarda. demekki sorun sadece ekran kartı ile alakalı değil. phenom II 6x işlemcim var 4.01ghzde çalıştırıyorum, ayrıca 1525mhz çalışan DDR3 4gb ramim var. harddiskim de WD black caviar 1TB serisi.. oyunlar muhtesem akıcı. senin sorununun sadece ati ile ilgili olmadıgını dusunuyorum. beğenirsin beğenmezsin ayrı mesele…

 3. mayhem

  ben ati kadar gereksiz bir firma görmedim ürettiği hiç bir işlemci para verilipte alınmaz..

  5 yıl boyunca amd işlemci kullandım beni çok yordu ve 5 yıl sonra intel beni mükemmel bir şekilde şaşırttı meğer 5 yıl eşşeğe binmişim… ati çipsetli ekran kartlarının en büyük eksigi kliması olmaması bir spilt klima atarsanız kasanın içine 3-4 btü lük oyundan atma, donma, kitleme, yüksek çözünürlükleri desteklese de oynayama ma gibi her türlü sorunlarınız ortadan kalkacaktır.. bunları yazarken ki deneyimlerim 1-2 ekran kartı üzerinde değildir. bir internet kafeye 40 tane pc sattım adama ısrarla nvidia almasını önerdim ati aldı işletim sistemlerini kurdu 2 gün sonra geldi usta bu makineler bazı oyunları oynarken oyundan atıyo dedi.. sonra üstüne 40 tane ekran kartı aldı.. bir arkadaşım ısrarla yine ati aldı sesimi çıkarmadım oyun oynarken kitlme oyundan atma gibi sorunlar vardı bu ekran kartı bozuk dedi… bir fan taktım ekran kartına kocaman bide vantrator koyduk kasaya dogru bakan oyunların hepsi sorunsuz..

  bu iki küçük örnek.. ya ni onlar teknolojide bir ilk yapsa dönüm neymiş diye bakmam bile…

 4. FPS

  ATI yazılım özürlü bir firmadır. Böyle gelmiş böyle gider düzelecek olsaydı şimdiye kadar çoktan düzelirdi. Şimdiye kadar çıkardıkları bütün yazılımlara bakın başarım oranlarına bakın anlarsınız ne olduğunu, hotfix vs hepsi faso fiso bunu bütün ATI kullanıcılarıda kabul ediyor okuyun biraz yabancı sitelerdende görürsünüz.

Bir cevap yazın