Asus’un H57 Yongasetli Anakartı Objektiflere Yakalandı

Söylentilere bakılırsa 32 nm Core i5/i7 işlemcilere yaklaşık bir buçuk ay kaldı. Doğal olarak anakart üreticileri de bu işlemcilere yataklık edecek anakartların örneklerini şimdiden test ettirmeye başladılar.

Asus P7H57D-V EVO32 nm Clarkdale kodadlı işlemcileri taşıyacak anakartlardan biri olan Asus P7H57D-V EVO Techreport’un objektiflerine yakalandı. Intel’in yeni H57 yongsetini kullanan bu anakart aynen P55’ler gibi LGA1156 soketini temel alıyor. Ayrıca Clarkdale Core i5 işlemcilerin içinde tümleşik grafik çekirdekleri var. Bu da her H57 anakartın birer VGA/DVI veya HDMI çıkışı olmasını gerektiriyor. Anakartın arka panelinde bu çıkışların üçünü birden görüyoruz.

Asus P7H57D-V EVO Arka Panel

Clarkdale’in getirdiği değişikliklerin dışında P7H57D-V EVO’nun sunduğu özellikler pahalı bir P55’i veya X58’i aratmıyor: İki PCI Express x16 yuvası, 6 Gbps SATA, USB 3.0, FireWire ve güç düzenleme fazlarının üzerinde özel soğutma blokları. Görünüşe bakılırsa H57 yongaseti de P55 gibi tek bir yongadan meydana geliyor (güneyköprüsü yok).   

Bir cevap yazın