Asus’tan Yeni “Padfone”

Hiç matruşka görmediniz mi?

Asus yeni tablet telefonunu, ya da telefon tabletini, ya da tabletfonunu, ya ceptabletini, yani “Padfone“unu Computex fuarında görücüye çıkardı.

Asus Padfone Cep ve Tablet

Asus Padfone, cep mi desek, tablet mi?

Motorola Atrix adlı dizüstü dokunu göreli çok zaman olmamıştı ki, bir firmanın daha benzer bir ürünle gelmesi, konuya ilgi çekilmesine neden oldu. Asus’un bu birleşik aygıtı 10.1″ tablet doktan ve ona takılan 4.3″ Android bir telefondan oluşuyor. Telefon kendini tabletteki daha büyük pilden şarj edebilirken, tablet de telefonun 3G bağlantısından yaralanabiliyor. Asus bu yaz sonunda tanıtılması beklenen asıl ürününde kullanacağı telefonu o an el altındaki Android modellerinden seçmeyi düşünüyor.

Computex fuarına bir prototip olarak katılan Asus’un yeni Padfone‘unun özellikleri kesinleşmiş değil, ancak tabletfon konseptinin telefon ve tablet arasında bocalayanlara bir seçenek oluşturması beklenebilir.

Ne dersiniz? Tablet doklu bir Android alıp ileri teknoloji bir matruşkanız olsun ister misiniz?

1 Yorum

  1. i0z

    bence mantıklı ama iş android deki yazılımların yetenklerine kalmış gibi. şu anda windowsta yaptığımız bir çok işi bu aletlerle yapabildiğimiz günler yakın

    Ben windows 8 ile bu konuda bir çok standartın oluşacağını ve bir kaç sene içinde bir çok kimsenin bu türden aletleri kullanacağını sanıyorum.

Bir cevap yazın