Asus’dan Çift Ekranlı ve Ucuz e-okuyucu: Eee Reader

Asus yıl sonunda çift ekranlı bir e-kitap okuyucusu çıkaracak. Bu ürün sunduğu özelliklere nazaran rakiplerine göre oldukça uygun fiyatıyla dikkat çekecek.

Asus EEE Reader

Amazon Kindle ve Sony Reader e-okuyucuları kendi aralarında kıyasıya yarışırken yüksek maliyetleri sebebiyle kullanıcıların geneline hitap etmiyorlar. Bununla beraber e-okuyucuların, geleceğin kültür merkezleri olacaklarını düşünürsek, yeni alternatiflerin çıkması kaçınılmaz.

Çift ekranlı bir e-okuyucunun sunacağı en büyük avantajlardan bir tanesi size elinizde gerçekten bir kitap tutuyormuş hissi vermesi. Diğer avantajı ise ekranları farklı amaçlar için ayrı ayrı kullanabilmeniz. Mesela ekranların birinde internette gezinti yaparken, diğerinde kitabınıza göz atabilirsiniz.

Uygun fiyatlı dedik. İngiltere’deki satış fiyatı 165 Dolar. Avrupa’da da 150 Dolar civarında alıcı bulabilir. Sonuçta kimse bir e-kitap okuyucusuna 400-500 Dolar vermek istemez. Peki siz olsanız en fazla ne kadar verirdiniz?

1 Yorum

  1. Nox cat

    Ben 5 para vermem. PSP’mde zaten E-book (pdf ve txt dosyaları) okuyabiliyorum. Üstelik grafik resim falan da görebiliyorum eğer dosya PDF’se. ayrıca PDF okurken kulaklıkla aynı PSP’den müzik de dinleyebiliyorum. Bir PSP 169 dolar (ABD’de). Tabi bunları yapmak için makinanın firmware’ına “ufak” bir müdahale gerekiyor fakat kopya oyun oynamadığınız sürece zaten yasalara aykırı bir şey yapmamış oluyorsunuz.

Bir cevap yazın