Asus ve Acer Yeni Netbook Planlarını Erteledi

Asus’un Netbook modellerini ezbere sayabilecek kişilere ödül verilmeli. Her hafta başı yeni bir netbook modeli ile karşımıza çıkan Asus, yılın ikinci yarısında dinlenmeyi hak etti doğrusu. Acer de aynı zaman diliminde yeni bir netbook ailesi çıkarmayı düşünmüyor.

Planlardaki bu değişiklik şirketlerin her seferinde yeni bir netbook modeli uydurup da yorulmalarından kaynaklanmıyor. Daha önce haberini yaptığımız gibi Intel yeni nesil Atom “Pinetrail” altyapısını 2010 yılına ertelemişti. Dolayısıyla bundan netbook üreticileri de etkilendi.

Digitimes’ın verdiği habere göre Acer şu anki 10″ Aspire One netbook ailesine sırtını dayayacak ve yılı bu modellerle geçirecek. Her şeye rağmen Asus’un dokunmatik ekranlı Eee PC T91 ve T101 modellerinin piyasaya sürülüşü Windows 7’in çıkış tarihine ayarlı. Ayrıca şirket Android işletim sistemi yüklü olarak gelecek bir netbook daha çıkarmayı planlıyor ama çıkış tarihi konusunda herhangi bir bilgi yok daha.

Netbook teknolojilerinin gelişmesi şimdilik durduğuna göre üreticiler dikkatlerini Intel’in pahalı ULV işlemcilerini temel alan çok ince dizüstü bilgisayarlara verebilirler. Yalnız bu ürünler netbooklar gibi genele hitap etmezler.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın