Asus Nvidia ION Tabanlı Nettop Bilgisayarını Tanıttı

Nvidia’nın Intel’in kendi Atom altyapısına cevabı olan ION’u incelediğimizde bir hayli etkilenmiştik. Nvidia ION o kadar ümit vaat ediyordu ki Intel’in pazar payını önemli ölçüde daraltacağını da düşünmüştük. Ne var ki aradan 6 aydan daha uzun bir süre geçtikten sonra piyasalara girdi. Bu süre zarfında Intel de daha gelişmiş Atom altyapısı duyurdu ve Nvidia’nın başarı şansı biraz azalmış oldu. Gerçi şu durumda bile Intel’in en yeni Atom yongasetinden üstün.

Asus EeeBox EB1012

Birkaç firmadan sonra Asus da geç de olsa, ION tabanlı Nettop bilgisayarını tanıttı. EeeBox PC EB1012 adlı nettopun çift çekirdekli Intel Atom 330 işlemcisi var. Asus kendi ürününü 1 litre hacmindeki Yüksek Tanımlı Eğlence İstasyonu olarak tanıtıyor. Fotoğraflardan bilgisayarın HDMI ve S/PDIF çıkışları olduğu görülüyor. 250 GB sabit diski de var fakat altı adet USB çıkışı sayesinde bu kapasiteyi daha da arttırabilirsiniz. Hatta doğrudan kart okuyucusunu kullanabilirsiniz. N standartlı kablosuz ağ ve gigabit yerel ağı da unutmadan söyleyelim.

EeeBox PC EB1012, Windows Vista Home Premium ile beraber gelecek. Yani, Asus Windows 7’nin çıkışına kadar beklemeyi düşünmüyor. Ancak bedava yükseltme seçeneğinden faydalanabilirsiniz. 

Bir cevap yazın