Asus Mypal A620: Mypal A600’ün Başarısını Tekrarlayabilecek mi?

Asus Mypal A620:  Mypal A600'ün Başarısını Tekrarlayabilecek mi?

Asus’un ilk avuçiçi PC’si Mypal A600’ü geliştirmesinin üzerinden bir yıl geçti. Bu model, Tayvanlı üreticisi için yüksek bir performans çıtasını temsil ediyor – bu çıtayıysa yeni Mypal A620 modeliyle aşması gerekiyor.

Asus’un, ABD’de Zayotech firmasınca Zayo ismi altında pazarladığı ilk Mypal 600 epey ses getirmişti. Bunun nedeni sadece yüksek malzeme kalitesi ve cazip tasarımı değildi: MyPal/Zayo A600, Intel Xscale (PXA250/400MHz) işlemciye sahip ilk avuçiçi PC idi. Xscale işlemcinin Strongarm (206 MHz) işlemciye karşı saat hızı avantajı o zamanlar önemli bir satın alma faktörüydü, çünkü Mypal/Zayo A600’ü piyasadaki en hızlı avuçiçi PC yapmıştı.

Ancak bu model sadece en hızlı olmakla yetinmiyordu; aynı zamanda, Microsoft Pocket PC 2002 işletim sistemine sahip modeller arasında en uzun pil dayanma süresine sahip modeldi. Gerçekten de, Asus’un “cebinizdeki ofis” diye tanıttığı bu cihazın pil dayanma süresi sekiz saati geçiyordu.

Dolayısıyla yeni Mypal A620’un başarı çıtasını yükseltmek için zorlu bir mücadele vermesi gerekiyor; bunu başarıp başarmadığına test masamızda bakacağız.

Bir cevap yazın