Asus İki Adet GTX 480 Yongası Barındıran Bir Ekran Kartı Hazırlıyor

Asus, oldukça ses getiren Ares’den sonra şimdi de Nvidia GeForce GTX 480 yongaları ile özel bir ekran kartı hazırlıyor.

Asus’un özel tasarım Ares ekran kartı oldukça ilgi çekmişti. Bizde sizler için bu ekran kartını incelemiş ve Asus’un gerçekten sıra dışı bir ürüne imza attığını göstermiştik.

Evet, Asus Ares belki sınırlı sayıda üretiliyor ve son kullanıcı için fiyatı biraz uçuk ama bir okuyucumuzun da dediği gibi “paranızın hesabını bilmeyenlerdenseniz” ve özel bir ekran kartı istiyorsanız Asus Ares’den daha iyisini bulmanız mümkün değil. Fakat bu durum yakın bir zamanda değişebilir çünkü Asus Ares’den daha performanslı olacağını beklediğimiz bir ekran kartı daha hazırlıyor.

Asus’un hazırladığı ekran kartında iki adet GeForce GTX 480 yongası var ve ister inanın ister inanmayın Asus, tek bir PCB’de bu iki yongayı birleştirmeyi başarmış.

Henüz Asus’un nasıl bir soğutma çözümü kullanacağını bilmiyoruz ama internete sızan PCB görüntüsü bize ekran kartı hakkında bazı ipuçları veriyor.

Asus Dual Çift GTX 480

Gördüğünüz gibi bu kart gerçek, hayal değil.  Tabi iki adet GTX 480 yongası demek neredeyse 600 Watt güç tüketimi demek. Asus da bu ekran kartını besleyebilmek için tam üç adet 8 pin PCIe güç girişine ihtiyaç duymuş.

Asus’un bu kart için tasarlayacağı özel soğutucuyu da ayrıca merak ediyorum.

Asus Ares’in performans liderliği kısa sürecek galiba ne dersiniz?

Kaynak: legitreviews

7 Yorum

Bir cevap yazın