Asus Geforce GTX 580 DirectCU II Ekran Kartı Görüntülendi

Asus’un Geforce GTX 580 için geliştirdiği özel soğutma tam üç slot işgal ediyor.

İki adet 100 mm fan ve beş adet GPU’a temas eden bakır ısı borusu ile ile GTX 580 GPU’sunu sessiz ve serin çalıştırabilen, aynı zamanda daha yüksek hızlar için boşluk yaratan bu özel Asus’un DirectCU II serisinden ekran kartı görüntülendi. 

Asus’un özel DirectCU II GTX 580 ekran kartında 10-fazlı VRM tasarımının kullanıldığını ve yüksek kaliteye sahip bileşenlerin kullanıldığını görüyoruz.

Asus Geforce GTX 580 direct cu ii

CES 2011’de gösterilmeyen bu ekran kartının görsellerini bize sunan adres NordicHardware‘e göre, Asus DirectCU II GTX 580 ekran kartının referans tasarıma göre sıcaklık ve ses değerleri şöyle: 

Grafik Kartı Sıcaklık Ses
ASUS GeForce GTX 580 DirectCU II 80 °C 31 dBA
NVIDIA GeForce GTX 580 referans 92 °C 42 dBA

Fabrikadan hızaşırtımalı olarak son kullanıcıya sunulması beklenen Asus GeForce GTX 580 DirectCU II’nin bir diğer ilginç özelliği de soğutucusunun üç slot işgal etmesi. Ekran kartının fiyat ve piyasaya çıkış tarihi hakkında ise bilgimiz yok.

4 Yorum

  1. redemon36

    bu kartla en ağır grafik özelliklerine sahip bir oyunu bile nasıl bir keyifle oynarsınız kimbilir:)
    oyunlarda ekran kartının en büyük düşmanı ısınma sorunudur.sanırım buna gayet iyi bir çözüm bulmuşlar. ama arkadaşın dediği gibi apartman gibi olmuş :)ama bence performans olarak çok iyidir kesin !!

Bir cevap yazın