Asus GeForce ENGTS 450 DirectCU Ekran Kartlarını Duyurdu

Asus’un, hızaşırtılmış GTS 450 ekran kartları oyunseverlerin ilgisini çekebilir.

Nvidia’nın, GeForce GTS 450’i resmen duyurması ile birlikte ekran kartı üreticileri de GTS 450 modellerini duyurmaya başladılar. Asus’un GTS 450 modelleri de hazır. Dilerseniz ekran kartlarının özelliklerine bir göz atalım.

Asus, DirectCU GTS 450 model ekran kartlarını soğutmak için GPU’a direk temas eden 8 mm ısı boruları tercih etmiş. Asus’a göre, bu tasarım, referans tasarıma göre %20’ye varan daha yüksek soğutma performansı ve %35’e varan daha sessiz çalışma ortamı sunuyor.

Asus ENGTS 450 model ekran kartları, Voltage Tweak teknolojisi sayesinde referans tasarıma göre %150 hızaşırtılabiliyor. Ayrca Asus Smart Doctor yazılım ile kullanıcılar ekran kartlarını hızaşırtabiliyor, GPU sıcaklığı ve diğer bilgileri izleyebiliyorlar.

Asus GeForce GTS 450

Asus ENGTS 450 model ekran kartlarını referas tasarımdan ayıran bir diğer özellik ise, referans tasarımın aksine Asus’un ekran kartlarında 3 yerine 4 faz kullanması. Bu sayede ekran kartı daha yüksek akıma dayanabiliyor ve daha kararlı bir performans çiziyor, özellikle hızaşırtma tercih edildiği zaman.

Asus’un ENGTS 450 serisi ekran kartlarının özellik listesini aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz. Kartların Türkiye çıkış ve fiyat bilgisi henüz paylaşılmadı.

Asus ENGTS450 Özellik Tablosu

ASUS ENGTS450 TOP

Asus ENGTS450

2 Yorum

  1. Sezai

    Asus bildiğimiz gibi. Kartı alır, soğutucuyu değiştirir, fabrika çıkışı zaten düşük tutulan bellek ve çekirdek frekanslarını %10, fiyatı da %30 arttırır ve TOP modeli diye kullanıcıların beğenisine sunar.

    Testleri de görelim.

  2. Ziyaretçi

    kartın türkiye giriş fiyatı 180dolar + kdv bu fiyatla 5770le rekabet yapması planan kart nedense (Avrupa fiyatı 130dolar civarı) bizim memlekette isteyen alsın parayı basan alsın a dönmüş.. yani karlı bir satış isteyen tüccarlar için biçilmiş bir fiyat ama kullanıcı için kesinlikle extreme seviye pahalı bir ürün.. almayın paranıza yazık kartı çok iyi bir perf değeri vermiyor 5770 daha üstün gidin onu alın..

Bir cevap yazın