Asus ENGTX 480 ve ENGTX 470 Ekran Kartlarını Tanıttı

Nvidia GTX 480 ve GTX 470’i kısa bir süre önce tanıttı fakat bu kartların henüz bulunabilir olduğunu söylemek biraz zor. Zaten Nvidia da bu kartların bulunabilir olması için iki hafta geçmesi gerektiğini açıklamıştı.

Nvidia GTX 4XX serisi almak için şu an çarşı pazar dolaşmanız gerekiyor ama ekran kartı üreticileri GTX 4XX serisi ekran kartlarını tanıtmaya devam ediyorlar ne de olsa kısa bir süre içinde her taraf bu kartlarla dolup taşacak. Nvidia taraftarlarının bu karttan memnun olmadığını mı düşünüyorsunuz? Bence tam tersi, ATI’den haz etmeyenler, 4XX serisi kartlardan bir tanesini almak için gün sayıyor olmalı.

Bugün haberini yapacağımız GTX 4XX kartları ise Asus’tan. Asus da diğer firmalar gibi Nvidia’nın GTX 4XX için önerdiği referans soğutma çözümünü kullanıyor tabi Asus, referans tasarıma ufak tedek dokunuşlar yapmayı ihmal etmemiş ve ortaya çok daha şık bir keran kartı çıkmış. Referans soğutma çözümü dışında yeni soğutma çözümleri için firmalara biraz daha süre vermemiz gerekiyor.

Asus GTX 4XX serisi ekran kartlarının artılarına bir bakalım:

  • Özel Voltage Tweak ve Smart Doctor uygulamaları sayesinde her türlü overclock ve voltaj arttırımı.
  • Eğlenceli test arayüzü Supersonic Sled ve yanında DX11’in etkisini en güzel hatları ile gösterebilecek Design Garage uygulaması.
ASUS ENGTX 470

ASUS ENGTX 470

ASUS ENGTX480

ASUS ENGTX480

Her iki Asus kartta Nvidia’nın referans saat hızları ile çalışıyor ama Asus’un voltaj tweak uygulaması sayesinde bu kartları çok daha yüksek hızlara çıkarabilmek mümkün gözüküyor. Sanırım bu kartlardan birini test masamıza yatırmamız gerekecek. Çünkü voltaj ile GTX 4XX serisinin neler yapabileceğini merak ediyoruz. Asus kartların fiyatı ve çıkış tarihi henüz belli değil ama kısa bir süre içinde öğrenebileceğiz sanırım.

Bir cevap yazın