Asus Eee Pad Transformer Nisan Ayında Satışa Sunulacak: Fiyat ve Teknik Detaylar

Asus, ilk Eee Pad Transformer paketinin fabrikadan ayrıldığını duyurdu.

Asus Eee Pad Transformer hibrid bir tablet. Cihaz tek başına tablet olarak görev yaparken, ayrılabilen klavye yuva sayesinde netbook olarak da hizmet veriyor. Eee Pad Transformer’da Google’un Android 3.0 işletim sistemini yanı sıra Asus’un geliştirdiği Waveshare kullanıcı arayüzünü görüyoruz. Eee Pad Transformer’ın teknik özellikleri ise şöyle:

  • 1 GHz Nvidia Tegra 2 işlemci
  • 1 GB bellek
  • Ön yüzde 1.2MP, arka yüzde 5MP kamera
  • 10.1″ Gorilla cam çoklu dokunmatik ekran (1280 x 800)
  • 16 saat kulalnım süresi (klavye bağlantısı ile 9.5 saat)
  • 3D Stereo ses için dahili SRS Sound teknolojisi
  • mini HDMI çıkışı
  • 802.11b/g/n Wi-Fi, Bluetooth 2.1, a G-sensörü, ışık sensörü, jiroskop, e-pusula ve GPS

Asus’a göre, Eee Pad Transformer QWERTY klavye yuva ile kullanıldığı zaman eşsiz Android fonksiyon tuşları, SD kart okuyucu, iki USB portu ve ekstra batarya gibi özellikler ile zenginleşiyor.

Asus Eee Pad Transformer

Cihaz ile birlikte yüklü gelen Polaris Office 3.0 *.doc, *.xls, *.ppt gibi ofis  dosyalarına tam destek veriyor. Yine cihaz ile birlikte gelen WebStorage ile kullanıcılar, bir yıllık ücretsiz bulut-tabanlı uygulamalardan yararlanabiliyorlar.

Android 3.0’a ek olarak sunulan Asus’un Waveshare arayüzü kullanıcılara MyNet, MyLibrary, MyCloud gibi eşsiz özellikler sunuyor. MyNet uygulaması ile kullanıcılar, HD videolarını HDTV ve masaüstü PC’lerinden kablosuz olarak gerçek zamanlı izleyebiliyorlar.

Asus, Waveshare ve Android 3.0 kombinasyonunun klavye portu ile hem ofis hem de sosyal kullanım için en iyi çözümü sunduğunu söylüyor.

16 GB ve 32 GB olmak üzere iki farklı sürümü bulunması beklenen Asus Eee Pad Transformer’ın Nisan ayında Amerika’da marketlerde yerini alması bekleniyor. Henüz fiyat hakkında bir bilgimiz yok, ama söylentilere bakarsak cihazın fiyatı 500 dolar civarında olabilir. Klavye portu içinse ayrıca 100 dolar ödememiz gerekebilir.

Bir cevap yazın