ASUS Eee Pad Haziran’da Görücüde, Temmuz’da Aramızda

Computex 2010 fuarında görücüye çıkacak ASUS Eee Pad tablet bilgisayar Temmuz’da aramızda olabilir.

Slashgear’ın ASUS başkanı Jerry Shen’e doğrulattığı haberine göre ASUS Eee Pad, 1-5 Haziran 2010 tarihlerinde yapılacak Computex fuarında resmi olarak görücüye çıkacak.  Shen’in belirttiğine yeni ürünün Apple iPad ile başedebilmesine yönelik ince ayar aşaması halen sürüyor ve yeni örneklerde kutuya benzer tasarım da iyileştirilmiş.  Google’ın da yeni ürüne Android OS’u uyarlamak üzere işe el attığı gelen bilgiler arasında.

Asus Eee Pad

ASUS Eee Pad - Yeni bir tablet daha...

Parça üreticileri ürünün 2010 3. çeyrek başında, yaklaşık Temmuz sonunda satışa çıkabileceğini belirtiyorlar. Ürünün fiyatına ilişkin bazı söylentiler de dolaşmaya başladı. DigiTimes’ın belirttiğine göre 3G özelliğini de barındıracak ürünün fiyatı 479-510 USD dolayında olacak. 2010 yılı içindeki toplam şatışın ise 300,000 dolayında olması bekleniyor. Buna karşılık Apple iPad’in daha ilk gün 300,000 sattığını da belirtelim.

iPad ile (Wi-Fi, 16GB model) benzer fiyat etiketine sahip olacak ürünün rakibinden daha yetenekli olması bekleniyor. Tegra tabanlı ASUS aygıtın Adobe Flash desteği, bir tümleşik ön kamerası ve hatta USB girişi de bulunacak. Electronista Shen’in hangi flash sürümünün bulunacağına ilişkin ayrıntı vermediğini, yeni Flash 10.1 mi yoksa Flash Lite sürümünün mü olacağının henüz belli olmadığını belirtiyor.

Haziran ayında yeni ayrıntıların belli olacağını umuyoruz.

Bir cevap yazın