Asus Eee Keyboard Haziran Sonu Satışa Sunulacak

Asus’un Eee klavyesini birkaç fuarda gördük. İlk kez CES’te duyurulduğunda oldukça ilgi toplamıştı. Daha sonra Cebit’te tekrar karşımıza çıktı. Ancak ne zaman satışa sunulacağı konusunda şimdiye kadar herhangi bir açıklama yapılmamıştı. Engadget’ın haberine göre Haziran sonu meraklılarının beklentisi sona erecek.

Ocak ayında Asus, klavyenin içine sığdırdığı netbook özelliklerine sahip yeni bir Eee PC üzerinde çalıştığını söylemişti. Ürünü diğerlerinden ayıran temel özelliklerse 5″ dokunmatik panel ve kablosuz HDMI çıkışıydı.

Eee klavyenin özellikleri şöyle: 1.6 GHz Atom işlemci (söylentilere göre Z520), 1 GB DDR2, 16 veya 32 GB SSD, Wi-Fi b/g/n, Bluetooth ve kablosu HDMI. Toplamda 900 gram ağırlığa sahip olan klavyenin sunduğu bağlantılar arasında HDMI, üç USB, VGA ve ses G/Ç yer alıyor.

Yayınlanan bilgilere göre dokunmatik ekran uzaktan kumanda, ortam yürütücü, hesap makinesi ve internet tarayıcı olarak kullanılabiliyor. Fiyat konusunda kesin bir bilgi olmasa da kablolu HDMI bağlantıya sahip olan sürümün 400 $, kablosuz HDMI destekli modelin ise 600 $ civarında olması bekleniyor.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın