Asus EAH5750 FORMULA İle %13 Daha Serin Oyun Deneyimi

Asus, ekran kartlarını fazlasıyla zorlamayı seven oyun tutkunlarını tatmin edecek, EAH5750 FORMULA ekran kartlarını, 1 GB ve 512 MB bellek kapasiteli iki model olarak piyasaya duyurdu.

ASUS EAH5750 FORMULA

ASUS EAH5750 FORMULA

Asus ağır şartlar altında ekran kartının, en serin halinde kalabilmesi için Formula 1 teknolojisinden esinlenip, referans soğutuculardan %13 daha iyi ısı dağıtma performansına ulaşan ilginç tasarımlı soğutucu ile ATI 5750 GPU’sunu oyun severlere sunuyor. “Tescilli Micro Surface Treatment (Mikro Yüzey İşlemi) teknolojisi sayesinde ısı yayılımını %14 kadar iyileştiren bir soğutucuyla, aşırı ısınma riski olmadan çalışıyor” iddiası ile ekran kartının referans hızlarını zorlamayı seven kullanıcıların ilgisini çekmeye çalışan firma;

  • GPU Guard; düşme ve çarpmaya karşı koruma sağlıyor.
  • EMI Shield; sizi zararlı elektromanyetik parazitlerden korurken grafik performansını da artırıyor.
  • Fuse Protection; iki katı aşırı akım koruması sağlıyor.
  • GamerOSD ve SmartDoctor; daha düzgün grafikler ve çarpıcı görsel netlik ile birlikte gerçek zamanlı hızaşırtma yapmanızı sağlıyor.

Gibi ek teknolojilerle bir adım öne çıkmayı başarıyor.

ASUS EAH5750 FORMULA

ASUS EAH5750 FORMULA

ASUS’un bu tasarımı, GPU ve hafıza hızlarında referans hızları korurken, ekran kartı çıkışları D-Sub (VGA), DVI ve HDMI olarak seçilmiş. Bu seçimlerin LCD piyasasında rahatça ve ucuza bulunabilinecek D-Sub girişli monitöre yönelmek isteyen kullanıcıları mutlu edeceğini düşünmek mantıklı olur. Yalnız hatırlatmakta fayda var. 5000 serisi kartların barındırdığı Eyefinity özelliğini tam anlamıyla kullanabilmek için yani üç ekrana bağlanabilmek için en az bir DisplayPort çıkışının kullanılması gerekiyor. Asus’un bu tasarımında DisplayPort çıkışı bulunmadığından, aynı anda en fazla iki ekrana bağlantı sağlayabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın