Asus: Bizim Netbooklarımız iPad’den Daha Popüler

Asus Netbook Manken

Netbook Mankeni

Asus başkanı Jerry Chen PC Advisor’a verdiği yeni söyleşide EeePC netbook dizisinin Apple iPad’den daha popüler olduğunu, çünkü kişisel bilgisayar özelliği taşıdığını söyledi. iPad’in daha ilk gün 300,000 adet satması göz önüne alındığında bunun oldukça iddalı bir söylem olduğu açık. iPhone ve iPod Touch’da olduğu gibi iPad de gerçek bir kişisel bilgisayar ürünü değil, ancak yaygın bilgisayar deneyimi (cloud computing) sunabiliyorlar.

Chen iPad için “Tablet PC aslen bir yaygın bilgisayar deneyimi ürünü, Apple bu işe girmeseydi bu tür ürünlerde ilerleme hızı çok düşük olabilirdi.” diyor.

Chen iPad gibi aygıtların veriyi uzakta ve internet üstünde tutma eğilimi olduğunun altını çiziyor. Bunun yanı sıra Eee PC gibi netbook aygıtlarında ise kişisel verilerinizin aygıt üzerindeki sabit disklerde saklandığına dikkati çekiyor. Dahası yaygın bilgisayar deneyimi sunan ürünlerin kişisel ürünlerden sıçrama kabul edilecek yeni işlevler sunmadığını da belirtiyor.

Daha önceki haberlerimizde Asus’un  yaygın bilgisayar kullanımı için tablet PC ürünlerini Haziran’da Computex Taipei 2010’da tanıtacağını bildirmiştik. Chen ilk olarak Windows tabanlı EeePad sürümünün satışına başlanacağını, ancak o anki talep durumuna göre ürünün biraz gecikebileceğini söylüyor.

2 Yorum

  1. Ziyaretçi

    Haber iyi hoş da o resim ne? Haber sitelerine girince gündemden çok bikinili kadınlar görüyoruz. Lütfen böylesine saygı duyulan bir sitede bu tür resimler görmeyelim.

Bir cevap yazın