Assassin’s Creed: Revelations’tan Yeni Bilgiler

Ubisoft, Assassin’s Creed: Revelations’tan ipuçları içeren dördüncü teaser videosunu yayınlandı.

Ubisoft’un Assassin’s Creed: Revelations’tan ipuçları sunan teaser videoları ile fanları merak içinde bırakma ve forumlarda tartıştırma politikasını beğenmiyor olabilirsiniz, ama bu reklam stratejisinin şimdiye kadar başarılı olduğu da bir gerçek.

Asında gün gün önümüze sunulan ufak ipuçları ile çözmeye çalıştığımız bilmecenin detaylarının 13 Mayıs’ta Gameinformer’da belli olacağını biliyoruz, ama oyunun bir bölümünün İstanbul’da geçecek olması bizim de araştırmacı kimliğimizi ortaya çıkardı (?). Tabi ki öyle kütüphane kütüphane gezmedik, tarih profesörlerlerine e-postada da yazmadık, biz de herkesin (Google) yaptığını yaptık.

O halde elimizde yeni neler var bakalım;

Assassin's Creed: Revelations Altair

Tanıdık geldi, öyle değil mi? Evet, resimdeki Assassin Altair’e benziyor. Ama resimde yüz gözükmediği için bu konuda kesin bir şey söyleyemiyoruz.

Assassin's Creed: Revelations Çift Başlı Kartal

Resimde gördüğünüz çift başlı kartal simgesi pek çok kültürün simgesi olarak bilinse de, resimdeki detaylara baktığımızda bunun Bizans İmparatorluğu olarak da bilinen Doğu Roma İmparatorluğu’nun simgesi olduğunu görüyoruz.

Fener Rum Ortodosk Patrikhanesi Çift Başlı Kartal Simgesi

İstanbul’da bulunan Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi’nin girişinde görebileceğiniz çift başlı kartal simgesi. Hatta bu simgenin Selçuklu’ları temsil eden bir benzerini Türk Polis Teşkilatının logosunda da görebilirsiniz.

Buraya kadar edindiğimiz bilgilerden yola çıkarak, Assassin’s Creed Revelations’ın Bizans İmparatorluğu’nun son dönemleri, İstanbul’un Fethi ve daha sonrasını konu alacağını iddia edebiliriz.

Sanırım şimdiye kadar bize gösterilen ipuçlarının haricinde söyleyeceğimiz herşey spekükasyondan ibaret olacak. Yani, işi tadında bırakalım ve 13 Mayıs’ı bekleyelim. Zira, işi tadında bırakmayıp kendince saçmalayanların trajikomik hikayelerini de duyuyoruz ne yazık ki. Hatta ismi lazım değil bir arkadaşımızın Revelations ile Revolution kelimelerini karıştırıp, devrimler üstüne bol keseden bir makale yazdığını da duyduk :).

Yarın yayınlanacak yeni bir Assassin’s Creed: Revelations ipucu dosyasına kadar şimdilik benden bu kadar. Umarım yarın bu iş nihayete erer.

3 Yorum

  1. NighTBlues

    Kartalın bir ayağında kılıç, diğer ayağında ise poe var. Bu da demek oluyor ki Bizans imparatorluğunda bir poe vardı. Sanılanın aksine Osmanlı’ya karşı olmayabiliriz. Poe’ın çok güçlü kişilerin elinde neler yapabileceğini biliyorsunuzdur. Heyecanla bekliyoruz hepimiz 🙂

Bir cevap yazın