Assassin’s Creed: Revelations’tan Ayrıntılar Belli Oldu: Altair ve Ezio Geri Dönüyor

Gameinformer, Assassin’s Creed: Revelations’tan detayları açıklıyor.

Altair ve Ezio Assassin's Creed Revelations

Assassin’s Creed: Revelations’tan yeni ayrıntıları açıklamaya çalıştığım son haberimde “Umarım yarın bu iş nihayete erer” diyerek haberimi bitirmiştim. Ubisoft, yeni Assassin’s oyunun hikayesini ortaya çıkaracak ufak ipuçları ile serinin fanlarını heyecanlandırabiliyordu belki, ama bu kadar spekülasyon ve sallama haber yeter de artardı artık.

Ubisoft, nihayet Gameinformer’ın yeni sayısıda yayınlanacak özel ayrıntılara kadar, yeni Assassin’s oyunundan ilk detayları ortaya çıkardı ve spekülasyonlara şimdilik bir nokta koydu.

Assassin’s Creed Revelations üç farklı zamanı konu alacak. Daha önce de tahmin ettiğimiz gibi Ezio ve Altair Revelations ile tekrar aramızda olacak. Ve bu sefer Desmond için de daha kapsamlı bir hikaye düşünülüyor.

Ezio, Osmanlı’nın yükseliş döneminde imparatorluğu tehdit eden Tapınak Şövalyelerini durdurmak için İstanbul’a yolculuk yapacak.

Altair’in hikayesi de sona ermedi. Yeni oyunda Altair’in hikayesi kaldığı yerden devam edecek.

Gameinformet Haziran Sayısı Kapak

Gameinformer’ın açıkladığına göre, Revelations’da yeni bir silah olacak ve tüm oynanış mekaniğini değiştirecek kadar önemli bir silah bu. Yeni oyunda geniş karakterler özelleştirme seçenekleri ile dikkat çeken çoklu-oyuncu modları yer alacak.

Bir diğer ayrıntı ise, Revelations ile Assassin’s Creed evreni hakkında merak ettiğimiz pek çok detayın açıklanacak olması. Özellikle Altair ve Ezio arasındaki bağların bu oyunla beraber kurulmasını bekleyebiliriz. Ve, Desmond’ın Brotherhood ile yarım kalan hikayesine de ışık tutulacakmış.

İstanbul? Evet, oyunun bir kısmı gerçekten İstanbul’da geçiyor. Aşağıda İstanbul’un arka plana alındığı 1920×1080 çözünürlüğünde -Assassin’s Creed fanları için- bir duvar kağıdı bile bulabilirsiniz. Resimin tam boyutuna ulaşmak için iki kere üstüne tıklamanız gerekiyor.

Son olarak, Assassin’s Creed: Revelations Xbox 360, Playstation 3 ve PC için Kasım ayında satışa sunulacak. 

Şimdilik detaylar bu kadar. Gameinformer’ın son sayısı ile beraber açıklanacak detaylara da ayrıca göz atacağız.

Ezio Assassin's Creed Revelations Osmanlı Duvar Kağıdı

14 Yorum

 1. Sabertooth

  İşte bu çok iyi. Tam da sevdiğim oyunun Osmanlı’ya düşman olarak karşıma çıkıcağına ilişkin hafiften esefle kınama tadına gelmiştim ki, Osmanlı’nın yükselişindeki ufak bir payımız olacağını öğrenmek iyi geldi. Ne diyim; Padişahım Çok Yaşa ! 🙂

 2. lazboy

  hayır konsola öncelik veriyorlar pc herzaman gec cıkmasi islerine gelir hem pc kulanicilarinin donanimlari eskiyor hemde oyunlarin sistemi yükseldigi icin yeni sponsorlar aliyorlar bakalım pc oyun sektoru olunce nvida filan kime saticak o kartlari

 3. lazboy

  oyun İstanbulda costantina pols te filan gecmesi cok iyi olmus ya bence istanbul Viyana dan daha güzel italyada gecen oyundaki sehirden bin kat guzel Tüm dünyanın gözü istanbulun güzeligine hayran

 4. lazboy

  Konstantinapolis diyorlar oyun osmanlı zamanında geciyor ama hala Konstantinapolis diyorlar bu adamlar asla Turklere dost olmaz oyunlarinda bile herseyi kendilerinin goruyorlar hep kendilerini ovuyorlar tarihi degistiriyorlar Sultan süleYMAN VARKEN İSTANBULA Konstantinapolis Mİ DİYORLARDİ ACABA:D

 5. Ziyaretçi

  burdaki sakallı koyu kıyafetli adam altair degil. Yusuf ismi. Assassin teskilatinin istanbuldaki lideri. Turk yani. Kaynak isteyenlere oyungezer’in e3 incelemesi ve on incelemesini sunuyorum. dergide haziran ve temmuz ayinda bununla ilgili bilgiler var. O bilinmeyen silahta grabling hook. Ucunda hancer olan bir ip kendisi. Ayrıca padisah falan oldurmuyoruz cunku suleyman bizi gizliden destekliyor.

 6. Ziyaretçi

  Evet süleyman varkende Constantinapole diyorlardı çünkü adı ozamanlar öyleydi oyun eski zamanı anlatıyorsa eski ismini kullanmalı ama bizim cahil halkımız her yüzyıl aynı hatta dahada gerileşiyor…

Bir cevap yazın