Assassin’s Creed: Revelations’ın İstanbul’da Geçeceği Kesinleşti

Assassin’s Creed: Revelatios için yayınlanan üçüncü video, oyunun en azından bir kısmının İstanbul’da geçeceğini kesinleştirmiş oldu.

Ubisoft, Assassin’s Creed: Revelations Facebook sayfasından yeni ipuçları yayınlayarak oyunun detaylarını ortaya çıkarmaya devam ediyor. Şimdiye kadar elimizde olan bilgilerden oyunun hangi bölgede ve hangi yüzyılda geçeceğini tam olarak kestirememiştik. Evet, Ubisoft’un Revelations için daha önce yayınlandığı videolarda geçen tarihler forumlarda “acaba oyun İstanbul’da mı geçecek” tartışmalarına neden olmuştu, ama ortada kesin ve reddedilemez bir bulgu da yoktu açıkcası.

Fakat, Ubisoft’un en son yayınladığı videoya bir hata yoksa (böyle bir ihtimal de olamaz ya), hala gözlük kullanmadan nesneleri seçebiliyorsam videoda gözüken kesinlikle Ayasofya Camii (Müzesi). Hadi diyelim Ayasofya tek başına oyunun -en azından bir kısmının- İstanbul’da geçeceğini kanıtlamaz, o zaman aşağıdaki resimleri inceleyin.

Assassin's Creed: Revelations İstanbul

Kanuni Sultan Süleyman'ın Mührü

Kanuni Mühür

Kanuni Sultan Süleyman'ın Mührü

Videoda gözüken kesinlikle Kanuni Sultan Süleyman’ın Mührü. Dolayısıyla Assassin’s Creed: Revelations’ın Osmanlı’yı konu alacağı ve oyunun bir bölümünün İstanbul’da geçeceği kanıtlanmış oldu.

Evet, Assassin’s Creed: Brotherhood’tan sonra Ubisoft’un konuyu buraya nasıl getireceğini merak etmiyor değilim, ama Assassin’s Creed dünyası da ikinci oyun ile oldukça esnek hale geldi. Ubisoft, pekala konuyu Osmanlı’ya taşıyabilir.

Assassin’s Creed: Revelations’tan daha fazla ipucu için oyunun Facebook sayfasında paylaşım yapmayı ihmal etmeyin. Sevinç çığlıklarınızı paylaşımdan sonrasına saklayabilirsiniz.

Ayrıca, unutmadan bizlere bu ipuçları için yol gösteren Alman technoid internet sitesine de buradan teşekkür edelim. Emeğe saygı iyidir :).

20 Yorum

 1. PanPa

  ya osmanlıyı konu alacak diye sevineceğimize üzülmeliyiz bence ne o öyle oley fln.. suikastçimiz osmalı tarafındamı olacak sanıyorsunuz?!? tabikide osmanlının karşısında yer alacak ve osmanlılara yani bizlere suikast düzenleyecek. yani o oyunu oynayan bizler atalarımıza sanalda olsa suikast düzenlerken eğlenirmiyiz sizce?

 2. Ziyaretçi

  YAW askerleri öldürmekten bişe olmaz da ne de olsa eski birini temsil etmiyorlar….ama assasins broother da binaları ateşe veriyordu inş burdada camiyi falan ateşe vermez:)

 3. Ziyaretçi

  oyun osmanlıdan yana olcak diye duydum çünkü ztn o dönemlrde istanbul osmanlıda değil bildiğim kadarayıla istanbulu ele geçirmek için bize yardım ediyor bildiğim kadarıyla doğru mu yanlış mı bilmem

 4. Halit

  ne istanbulu ya, istanbul adı geçiyomu bi bak bakalım.
  kendinizi kandırmayın kardeşim, adını ağzıma almak istemediğim diğer isimle geçiyor. tıpkı kktc olmadığı gibi sadece biz öyle diyoruz, bak bakalım dünyada kktc diye bir yer varmı. işt biz kendimizi böyle kandırırız.
  hadi size şimdi iyi oyunlar.

Bir cevap yazın