Assassin’s Creed: Revelations Ortaya Çıktı mı? (Güncellendi)

Ubisoft, Assassin’s Creed Facebook sayfasında yanlışlıkla yeni oyunun adını ortaya çıkardı.

Ubisoft’un CEO’su Yves Guillemot, Şubat ayında yeni Assasin’s Creed oyunun indirilebilir değil, tam sürüm bir AAA oyun olacağını ve bu yılın sonuna doğru piyasaya çıkacağını söylemişti. Guillemot, yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında bilgi vermekten kaçınsa da, ilk bilgilerin Mayıs ayında duyurulacağını açıklamıştı.

Mayıs ayına girmemize iki gün kala Ubisoft’un resmi Asssasin’s Creed Facebook sayfasında yeni Assassin’s Creed oyundan ilk bilgi yanlışlıkla yayınlanmış gözüküyor. Yaptığı yanlışın farkına varan Ubisoft, çok geçmeden yayınlanan sayfayı kaldırsa da, NeoGaf internet sitesi Facebook sayfasından bir resim almayı başarmış.

Assassin's Creed: Revelations

Henüz Assassin’s Creed: Revelations’ın hangi platformlar için geliştirildiğini bilmiyoruz. Bu, Nintendo 3DS için geliştirildiği söylenen Assassin’s Creed oyunu da olabilir. Bir diğer iddia ise, yeni detayların 13 Mayıs’ta Game Informer’da yayınlanacağını söylüyor. Neyse ki, Assassin’s Creed: Revelations’tan ilk detayların gelmesi için çok beklemeyeceğiz.

Assassin's Creed: Revelations Facebook

Güncelleme: Biz haberi yayına aldıktan sonra Ubisoft, yeni Assassin’s Creed oyunu için ilk teaserı yayınladı. Videodan bir anlam çıkarabilen var mı?

20 Yorum

 1. lazboy

  bu oyununda sistemi yükselmeye basladi yükseltsin bakalım yükseltsin yarın öbürgün Sinema filmi ciktigi zaman kim orjinal alip izlicek görücez bakalim herseyin intikami fena olur

 2. lazboy

  oyunda masonlardan esintiler var:D mısır demek Amon rahibleri demek Fravunun rahbileri yazdi Kabala yı onlar ilk masolugun temelerini attılar Ataisttiler Şeytana inaniyorlardi ondan sonra gelen masonlar Gay ligi cinesligi ve paraya inanmaya basladi vs vs bir sürü sey:D anlatmim

  • gouranga

   Ölümüne kültür doldum anlatamam.

   At”a”istler şeytana, satanistler buda ya,budistler öküze, öküz de fuji dağına tapıyormuş.

   Vay anasını sayın okuyucular.

 3. Ziyaretçi

  o değil de beyler milleti heyecanlandırmayın istanbul diye.ekşide insanlar kalp krizi geçirmeye başladı.yok öyle birşey,oyunun sattığı yerler belli,bilhassa osmanlı imp. üzerinde bir sürü tartışma dönen bir tarihe sahip,sıkar biraz,övseler bir türlü övmeseler bir türlü.sanmam.

  • gouranga

   Hakikaten oyun İstanbul da geçse her “frame” üzerine ayrı tartışırız, türk internet alemi bloke olur, mısır daki gibi bi devrim ihtimali falan ortadan kalkar (:

   • lazboy

    Türkleri koyucaklarini sanmiyorum Tarihi Türkler yazdi tarihte tarihte Türklerden korkmiyan millet kalmamis Cinliler bile cin setini cekmis Romaya kadar romanin fethine kadar gitmis tek Milletiz ama ABD liler yaptiklar oyunlarin %90 ninda Türkler yokmus Tarhite sadece hiristiyanlar varmis gibi yazıp ciziyorlar oyunlarini hangi oyunda hangi tarhih strateji oyununda Türkleri gordun ki zamanında osmanlıdan alamadiklari intikami bizi hica sayarak aliyorlar simdi

 4. Uğur Yurtsever

  Görüntülerdeki rakamlar da II. Bayezid’in ölüm tarihi; Altair, Ezio ve Kanuni Süleyman’ın doğum tarihleri ve büyük İstanbul depreminin tarihi. İlgimi çekmediği için fazla araştırmadım ama kesin başka bir şeyler de vardır.

 5. Talha Turhal

  Abi ubi forumlarında bir Türk gaz yaptı millet atladı. Millet bir yana oyun siteleri de atladı. Tespit edilen tarihleri wikipedia’da Türkçe aratınca sadece Osmanlı ile alakalı durumlar geliyor arama sonucu olarak. Bir de ingilizce arıyorsun zebil sonuç çıkıyor. Ben oyunun Osmanlı İmparatorluğu’nun tebası olan bir mekanda geçeceğini düşünüyorum.

  • lazboy

   osmanliyla ilgili oyun yapmazlar yapilsa bile ben Altar la osmanli askerlerini öldüremem ellerim sizlar 1 ci oyunda bikez oldurdum cok moralim bozuldu oyun Mısır yada Ameriakda gecicek

 6. Abdurrahman Akın

  Eğer nintendoya falan çıkacak bir oyun ise bu kadar merak ettirmeleri çok anlamsız olacak.Yeni Assassin’s Creed yeni bir dönemde geçecek diye biliyoruz umarız öyle olmaz da Altair bu oyunda torunu falan bile olsa başrolde olur.

 7. Victor_Rebelias

  Öyle yada böyle Assasin Creed’i oynayacağız. Nerede geçtiği benim için farketmiyor. Sonuçta kaliteli bir oyun. Ve oyun başında adamlar açıkça bunların hepsinin hayali kişiler olduğunu ve sadece “Oyun senaryosu” olduğunu belirtmişler. Hoş Edo çağında geçseydi pek bi güzel olurdu. 😛

 8. Erdem

  Oyunda turkler olacak.
  Brodherhood da Assasian Contrat da istanbul için görevler var çünkü.

  daha önce ubisoft un açıklamarında ise arap ülkelerinde geçeceği yazıyordu. yukarıdaki yorumlarda da belirtilen oyun zamanında arap ülkerindeki hakimiyet osmanlının elindeydi. büyük ihtimalle yine yanlış yansıtılmış bir tarih vakası ile karşılaşacağız ama sonuç itibari ile bu bir oyun. yansıtılmak yada verilmek istenen mesaj ne olursa olsun tarih değişmez 🙂 olan olmuş biten bitmiş.
  İstanbulun fethini yada osmanlının çöküşünü bile buna bağlayabilirler ama bütün dünyanın bildiği gerçek oyunlar ile yada çekilen filmler ile değişmeyecek.

Bir cevap yazın