Assassin’s Creed Kreatif Direktörü İstifa Mı Etti?

Ubisoft’un her yıl bir Assassin’s Creed politikası duvara mı çarptı?

Birçok oyunsever aynı oyunların farklı iterasyonlarını hiçbir yenilik içermese bile bir obez edasıyla oynamaya devam edebiliyorlar (sanırım bunun en iyi örneği Prince of Persia: The Forgotten Sands). Ne var ki, oyun yaratan beyinlerin bu durumdan tatmin olması da oldukça zor; işin ucunda bolca yeşil dolar olsa dahi.

Assassin’s Creed kreatif direktörü Patrice Désilets’in Ubisoft Montreal’den istifasıysa, bu önermenin ne kadar doğru olduğunu gözler önüne seriyor sanırım. Zira Game Informer‘ın haberine göre Patrice Désilets’in Ubisoft Montreal’den istifasının ardında yatan en büyük neden, Ubisoft’un yeni Assassin’s Creed oyunlarının üretim sürecini hızlandırma politikası.

Hideo Kojima’nın da bazı röportajlarında bir tasarımcı olarak oldukça beğendiğini dile getirdiği Patrice Désilets’in istifası, Ubisoft tarafından da kabul edilmiş durumda. EA, THQ ve Warner Bros gibi büyük firmaların da Montreal’de stüdyolarının bulunduğunu düşünürsek böylesine tutarlı ve idealist bir tasarımcının iş bulması çok zor olmayacaktır.

Asıl soru işareti, Assassin’s Creed markasının Patrice Désilets’in yokluğunda nasıl bir başarı grafiği çizeceği. Geçtiğimiz ay Splinter Cell markasının arkasındaki isim olan Clint Hocking de Ubisoft’tan ayrılmıştı.

Ubisoft’un yeni Assassin’s Creed iterasyonu olan Brotherhood’u E3 2010’da görebileceğimizi de hatırlatalım.

5 Yorum

  1. Talha Turhal

    Pff bu da illa elit tarafını gösterecek. Biliyorum AC2’den den önce başka bir görevde olduğunu. Patrce Deslesti abimiz var AC2’de. Jade ablamız ise I am alive üzerinde çalışıyordu en son.

    Benim demek istediğim böyle çizgi filmlerde peri gelir elini sallar her şey düzelir ya ehm..

Bir cevap yazın