Assassin’s Creed III Şimdiki Nesil Konsollarda “Gelecek Nesil” Gibi Görünecek

Ubisoft, AnvilNext adını verdikleri yeni oyun motoruna güveniyor.

Assassin’s Creed III’ün dün yayınlanan videosunu izleyip sizlerle paylaştığımız çarpıcı detaylarını okuduysanız, Ubisoft’un Assassin’s Creed III ile hem yakın planda gerçekçi yüz animasyonlarını, hem de binlerce kişinin katıldığı kanlı çatışmaları ekranlarımıza taşıyacağından haberiniz vardır muhtemelen. Bu gelişmiş görsellerin arkasında ise Ubisoft’un devrimsel yeni bir motor dediği AnvilNext var. Aslına bakarsanız bu, serinin önceki oyunlarına hayat veren Anvil motorunun geliştirilmiş bir versiyonu. Fakat tahmin etmenin pek de zor olmadığı gibi bir hayli geliştirilmiş…

GameInformer’a konuşan Ubisoft kreatif direktörü Alex Hutchinson, AnvilNext için çalışmalara Assassin’s Creed II’nin hemen ardından başlandığını belirtmiş ve motor hakkındaki görüşlerini şu sözlerle özetlemiş:

Bunu söylemek korkutucu, ama asıl amacımız, şimdiki nesil konsollarda “yeni nesil” gibi görünecek bir oyun yapmak

Bu nasıl mümkün olacak hep birlikt göreceğiz. Assassin’s Creed III bir aksilik olmazsa 30 Ekim’de oyunseverlerle buluşacak. PC versiyonunun, konsol versiyonlarıyla birlikte çıkıp çıkmayacağı ise, her zaman olduğu gibi, yine merak konusu.

1 Yorum

Bir cevap yazın