Assassin’s Creed Brotherhood’un Gizemi Çözüldü

Assassin’s Creed severler, üç gün önce Assassin’s Creed Brotherhood’un açığa çıkan ilk detaylarını kadim bilgilerimize göre açıklamıştık. Şimdi ise ilk haberimizde ve AC: Brotherhood’un sitesinde yayına giren ilk videonun sırlarını çözüyoruz.

Not: Eğer Assassin’s Creed 1 ve 2’yi oynamadıysanız çok küçük de olsa spoiler görebilirsiniz. Ama merak etmeyin cidden küçük hatta spoiler bile olmayabilir.

  • Videodaki ses Dr. Warren Vidic’e ait. Abstergo Industries’in genetik hafıza araştırma bölümünün başkanı. Kendisiyle ilk oyundan tanışıyoruz.
  • Video devam ederken karşımızda haçı anımsatan aydınlatılmış camekanlar çıkıyor. Bu camekan göründüğü gibi Tapınak Şovalyeleri’nin haçını temsil ediyor. İşbirlikçiler halen aramızdalar bunun da altını çizelim… Bu oyunu oynarken bu tarz teoriler ve kaliteli görünüşleri sizlerin içerisine “ilgi tohumları” serpmesin. Bilinçli oyuncu olmak çok önemli (!)
assassins creed brotherhood 4

Konsollara özel multiplayer karakteri harlequin (palyaço)

  • 20. saniyede karıncalı gözüken yapı Roma’daki St. Petrus Bazilikası.
  • Video ilerledikçe ve kamera aşağı doğru indikçe genetik hafızaların araştırıldığı fabrika vari bölgeyi görüyoruz. Bir sürü Animus Sürüm 1 ile karşılaşıyoruz.
  • Animuslar’a yaklaşınca bir kod gözümüze çarpıyor. Bu bölümde farklı deneklerin olduğunu anlıyoruz. Bahsettiğimiz gibi gen hafızası fabrikası…
  • Animuslar’ın arasında gezerken bir siluet çıkıyor karşımıza. Karıncalı görüntüdeki silüet Ezio Auditore’ye ait. Akabinde ana karakterimiz Desmond Miles’i görüyoruz.
assassins creed brotherhood 3

PC için şimdilik aktif olmayacak harlequin art (palyaço satanatsal çizim)

  • Aynı şekilde Animuslar arasında ilerlerken kabinlerin boş olduğunu görüyoruz. Acaba neden? Yoksa büyük bir test için mi hazırlanılıyor. Topluca bir akın mı yapılacak genlerdeki hafızalara…
  • Tekrar bir karıncalanma ve karşımızda gene St.Peter Bazilikası çıkıyor. Fakat daha da detaya iniyoruz  ve bazilikanın duvarlarında yazan yazıları çözümlüyoruz.

1. Latince yazı: TU ES PETRVS ET SVPER HANC PETRAM AEBIFICABO ECCLAESIAM MEAN ET TEBI DABO CLAVES REGNI CAELORVM

Türkçesi: Sen Petrus’sun ve ben bu taşın üstüne kilisemi kuracağım. Sana da gökler krallığının anahtarlarını teslim edeceğim” (matta 16,18-19)

2. Latince yazı: HINC UNA FIDES MUNDO REFULGENT

Türkçesi:  Bu andan itibaren dünyanın her yerinde tek bir inanç parıldayacak.

  • İşin ilginci 2. Yazı 1590’da Bazilika içerisinde kubbede yazılı değilmiş. Ek olarak Ezio’yuda AC2’de en son 1499’da gördük.
  • Neyse devam ediyoruz, biraz sonra Animusların arka arkaya yerleştirildiğini görüyoruz. Yoksa bu istif iki farklı şahsiyetin bir gen hafızasını görmesini mi sağlıyor… Bu açıkçası korkunç bir durum. Çünkü tapınakçılar bunu başarırsa geçmişe gitmek için masum insanları kullanabilir. Ve bu masum insanların atalarını kendi adamlarıyla yönetebilir…

Yazdıklarımızı tekrardan video ile takip edebilirsiniz.

3 Yorum

Bir cevap yazın