Assassin’s Creed Brotherhood Detayları Açığa Çıktı

Assassin’s Creed 2’ye multiplayer (çoklu oyuncu) içeriğinin geleceği aylar önce dile getirilmişti.

Sizlere daha önce ilettiğimiz gibi bu kulağa etkileyici gelen içeriğin, hangi oyuna ve ne zaman nasıl geleceği tam bir merak konusuydu. Birkaç gün önce Ubisoft’un iki yeni oyun için satın aldığı domain isimleri (site adı) her şeyi açık etti.

Alınan site adları:

 • assassinscreedbrotherhood.com
 • driversanfranciscogame.com

Domainler açığa çıktıktan birkaç hafta sonra Kotaku, GameStop bünyesinde bulunan ajanı sayesinde yayınlandığı resimle dikkatleri  üzerine çekmeyi başardı. Resim Assassin’s Creed Brotherhood’un oyun kutusuna aitti. Çok gecikmeden Ubisoft, Kotaku’nun yayınladığı resimleri doğruladı ve oyun hakkında kısa bir süre sonra geniş çapta bilgiyi edinebileceğimizi bildirdi.

Nihayet o gün gelmiş bulunuyor. Ubisoft, gönderdiği mail ile bizlere ne tür bir oyunla karşı karşıya olduğumuz açıkladı.

Assassin’s Creed Brotherhood bir geçiş oyunu. Oyun ne DLC ne de ek paket kafanız karışmasın. Assassin’s Creed Brotherhood başlı başına yeni bir oyun. Yaklaşık 16 saatlik oynanış süresine sahip. Hikaye ise Assassin’s Creed 2’nin kaldığı yerden devam ediyor. Ezio geçen zaman içerisinde üstad olmuştur ve suikastçı tarikatının ya da bir diğer değişle suikastçı birliğinin başına geçmiştir. Topyekün tapınakçılara savaş açan Ezio, en az kendi kadar azimli düşmanlarla başa çıkmak için bizlere ihtiyaç duyuyor.

Oyun, konusu gereği ve duyurulduğu üzere multiplayer bölümü içeriyor. Assassin’s Creed, çoklu oyuncu ortamında nasıl oynanır diye şüpheye düşenlere güzel bir haberimiz var. Assassin’s Creed Brotherhood’un multiplayer bölümünü ile sorumlu olan kişiler daha önce Splinter Cell: Chaos Theory’nin multiplayer bölümünü şekillendirenlerden oluşuyor.

Multiplayer bölümünde seçilebilir sınıflar ve sınıflara özel silahlar var. Bunların birkaçı açığa çıkmış durumda. Oyun adına ön bilgileri sunmuş olmanın rahatlığıyla sizleri yeni resim ve videolar ile baş başa bırakıyorum.

Assassins creed brotherhood 2

Ezio yeni cübbesi ile Roman Coliseum'dan aşağıdaki infaz edileceklere bakıyor.

Tatar yayına dikkat! İlk oyundaki videolar ile gaza gelmiştik ama tatar yayını görememiştik. Ubisoft, bu sefer bizi tatar yayı ile kandıramaz…

Assassins creed brotherhood

Multiplayer sınıfları

Soldan sağa sınıflar ve silahları: Courtesan/keskin yelpaze, doktor/zehirli şiringa, cellat-maganda/balta, suikastçı/sustalı bıçak.

Ve videolar 🙂

Not: Oyun hakkında geniş çapta bilgi resmi PlayStation 3 ve Xbox dergilerinin Haziran 2010 sayıları tarafından oyunculara bildirilecekmiş.Şu an siparişe açık olan oyunun değeri 60 dolar. Oyunun sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Sitede var olan bulmayacayı çözerseniz bir ….. kazanacaksınız.

8 Yorum

 1. Ziyaretçi

  ne koymuşki ben çözdüm bulmacayı buradaki resimlerden farklı birşey çıkıyor bu arada site linkini göremedim direk ubisfot sitesine girdim haberi güncellerseniz iyi olur obez çok benim gibi kendi bulamaz bu obezler

 2. Talha Turhal

  Uyarı için teşekkürler. Site linkini ekledim. Ek olarak ikinci ziyaretçinin eklediği gibi sürpriz ile alakalı herhangi bir spoiler yok haberde. Bilerek bulmacadan bahsettim. Çünkü birçok kişi sitede var olan amblemleri resim sanıp geçmiş. Okurlarımızın böyle yapmasını istemedim.

 3. Ziyaretçi

  arkadaslar ben size bisi sorcam hani bi tane sarı kurt kafası var treasure bilmem ne yazıyor ben o kurtların hepsini yaptım sadece bi tane kaldı oda haritada gözükmüyor internetten baktım nerede olduguna ama orasıda kilitli bana yardımcı olabilecek warmı? bulamadım o yüzden oyunun keyfini çıkaramadan bitirdim 🙁 bana yardımcı olabilecek warsa lütfen ilgilensin

 4. gouranga

  6 tane olacak o kurt kafasından, yani 6 scroll toplayacaksın. Sonuncusu il Vaticano kısmında haritanın, haritanın o kısmı da ta 7. ya da 8. memory sequence’ta açılıyor.

  Muhtemelen sen sonuncu parşömeni daha toplamadın.

 5. Ahmet

  Merhaba ben assassin s creed3 orijinal oyununu aldım içinden bi kağıt ta şifre yazıyordu ek paket başka bölümler açılıyormuş vs… Girdim yükledim değişen bişe olmadı indirdiğim ek paketi nasıl devreye sokabilirim bi bilgisi olan varsa çok mutlu olurum tşk şimdiden.)

Bir cevap yazın