Assassin’s Creed 3’ün Detayları Su Yüzüne Çıkmaya Başlıyor

Oyunun 18. yüzyıl Amerikası’nda geçeceği artık kesin!

Assassin’s Creed III’ün yeni bir ana karaktere sahip olacağı; Ezio ve Altair’in hikayesinin de  Assassin’s Creed: Revelation ile tamamlanacağı henüz Assassin’s Creed: Revelation raflara çıkmadan çok çok önce belli olmuştu aslında. Son birkaç aydır ortaya çıkan söylentiler ve güçlü iddialar ise, bu yeni oyunun bizleri Amerikan Devrimi dönemine götüreceğini haykırıyordu adeta. Nitekim bugün bunun ilk somut kanıtı da internete düşmüştü.  ABD’nin tüketici elektroniği ve elektronik eğlence konusundaki en büyük perakendecilerinden biri olan Best Buy’dan bir çalışan, Kotaku‘ya Assassin’s Creed III’ün ana karakterine ait olduğu iddia edilen bir resmin ve Ubisoft’un 5 Mart’ta oyunla ilgili büyük bir duyuru yapacağı bilgisinin olduğu bir e-posta göndermişti. İnternette bir virüs gibi hızla yayılan bu resmi biz de sizlerle paylaşmıştık.

Aradan henüz saatler geçmişti ki Game Informer dergisi, Nisan ayı kapağını bizlerle paylaştı. Evet, tahmin etmenin pek de zor olmadığı gibi Assassin’s Creed III.

Bu kapakla birlikte oyunun geçeceği dönem de “resmen” ortaya çıkmış oluyor. Evet, birçoğumuzun zaten uzun süredir tahmin ettiği üzere: Amerikan Devrimi. Game Informer da bu bilgiyi doğruluyor. Ana karakterimizin kimliği hala netlik kazanmamış olsa da, tapınakçılar ve suikastçılar arasındaki çatışmanın 18. yüzyıl Amerikası’nın büyük devrimi ile kesişeceğini artık kesin.

Bu arada oyunun ilk kapak tasarımı da belli. Daha fazla detay içinse Ubisoft’tan gelecek açıklamaları bekliyoruz.

 

Bir cevap yazın