Assassin’s Creed 3’ün Ana Karakteri Bu Mu?

Söylenti: Ana karakterin resmi sızdı!

Uzun bir süredir devam eden Assassin’s Creed III söylentileri, iki hafta önce oyunun çıkış tarihinin 30 Ekim olarak açıklanmasıyla birlikte daha da kızışmış, oyunun hangi tarih diliminde geçeceği tartışmaları iyice yoğunlaşmaya başlamıştı. Bugün ise çok daha şaşırtıcı bir gelişme oldu.

ABD’nin tüketici elektroniği ve elektronik eğlence konusundaki en büyük perakendecilerinden biri olan Best Buy’dan bir çalışan, Kotaku‘ya bir e-posta gönderdi. Bu e-postada ise Assassin’s Creed III’ün ana karakterine ait olduğu iddia edilen bir resim ve Ubisoft’un 5 Mart’ta oyunla ilgili büyük bir duyuru yapacağı bilgisi vardı.

İşte o resim:

Resimdeki karakterin bir Amerikan yerlisi etkileri taşıdığını anlamak pek zor olmasa gerek. Karakterin üzerindeki ceketin de 18. yüzyıl tarzına yakın olduğunu söylemek mümkün. Sırtında ok ve yay, sağ elinde ufak bir balta (tomahawk mı yoksa), sol elinde Amerikan Devrimi’ni çağrıştıran bir tabanca… Resim, bugüne kadar en güçlü ihtimal olan Amerikan Devrimi dönemini doğrular nitelikte. Ancak bunun henüz Ubisoft tarafından doğrulanmamış bir söylenti olduğunu vurgulmakta fayda var. Şimdilik 5 Mart’taki büyük duyuruyu bekleyelim bakalım..

3 Yorum

 1. gouranga

  Bu durumda oyunda Washington ve Benedict Arnold isimlerini duyacağımız kesin gibi. Umarım bu kez oyun mekaniğinde çarpıcı bazı yenilikler olur. Revelations’ta oynanış sıktı gibi artık oyuncuyu.

 2. Zeratul

  Ateşli silahlar kullanma konusu oyuna oynanış olarak biraz olsun yenilik getirebilir, ama kostüm o yılların havasına uygun değil bence, ufak tefek değişiklikler var fakat o döneme göre daha modernize edilebilirdi

 3. O'Conner

  Adamın adı O’Conner olacak.
  Amarikada geçecegi dogrulandı.
  Ayrıca Zeratul adamı daha modernize edemezlerdi
  çünkü adam amerikan süikastçisi degil.
  Adam kızılderili.

Bir cevap yazın