Assassin’s Creed 3 Gerçekten de İkinci Dünya Savaşı’nda mı Geçecek? (Video)

Assassin’s Creed çizgi roman tanıtımı için yayınlanan video, bir sonraki Assassin’s Creed oyunu hakkında ipuçları veriyor bize.

Assassin’s Creed 3’ün 2011 yılından önce gelmeyeceğini ve oyunun yeni bir kahramana odaklanacağını biliyoruz.  Bilmediğimiz şey ise, yeni Assassin’s Creed oyunun ne zaman ve hangi karakter etrafında şekilleneceği.

Ubisoft’dan bu konuda yeni bir açıklama gelmiş değil, muhtemelen bir süre daha oyundan yeni bir bilgi vermeyeceklerdir; fakat Ubisoft’un Assassin’s Creed çizgi romanı için yayınladığı video, bize yeni Assassin’s Creed oyunu hakkında ipuçları veriyor olabilir.

Assassin’s Creed çizgi romanı için yayınlanan videoda 1900’lerin başında Sibirya’ya düşen bir meteoru arayan işçileri görüyoruz.

Asssassin's Creed Comic

Ubiworkshop'dan bir çizim

Eğer Assassin’s Creed çizgi romanı seriden farklı olayları ele almayacaksa (ki bu düşük bir ihtimal, genelde bu tür çizgi romanlar hikayelerin boşluklarını kapatır) yeni Assassin’s Creed oyunu gerçekten de İkinci Dünya Savaşı’nı konu alabilir.

Aslında bu ihtimal bile Ubisoft’un neden 2011’de yeni bir Assassin’s Creed oyunu geliştiremeyeceğini fazlasıyla anlatıyor; yeni bir tarih, yeni mekanlar, muhtemelen farklı oynanış mekanikleri… Açıkcası İkinci Dünya Savaşı’nı konu alan bir Assassin’s Creed oyunu nasıl oynanış mekaniklerine sahip olacak, merak etmiyor değilim.

Assassin’s Creed Comic tanıtım videosu aşağıda.

24 Yorum

 1. Ziyaretçi

  Berbat olur.Ayrıca tunguska olayıyla 2.dünya savaşı’nın nasıl bir alakası var çözemedim?Yani tunguskayı araştıran ekiplere bakarak gelecek oyun wwıı de geçecek demek biraz fantastik

  • Tahir Meylani

   Aslında haklısın, sadece bu videodan Assassin’s Creed 3’ün WWII’de geçeceğini söyleyemeyiz; fakat ilk iki Assassin’s Creed oyunun hikayesine, seçilen mekan ve zamana dikkat edersek, Assassin’s Creed ekibi gerçek olayları ve şehirleri kurgulayarak bir senaryo hazırlıyor.

   Mesela ilk oyunda Haşşaşileri gördük. İkinci oyunda Leonardo Da Vinci ve rönesans dönemi… Zamanında Sibirya’ya düşmüş bir meteorun tarihsel olarak ne önemi olabilir ki?

   O dönem tarihi değiştirecek tek bir olay var WWII ve öyle sanıyorum Assassin’s Creed 3 de bu konuyu ele alacak.

 2. Ziyaretçi

  Valla haklısın hacım wwıı’yi saymazsak pek bir şey kalmadı gibi.Ama oyunun mekanikleriyle çok çatışacağını düşündüğüm için pek ihtimal vermiyorum (pek istemiyorum da) ama ya wwıı ya da fransız ihtilali olur gibi.

 3. Ziyaretçi

  2. oyun öyle güzel bitti ki şimdi bir film serisinin sonu gibi  Haşhaşiler mi yoksa Tapınakçılar mı kazanacak diye düşünmeye başladım.Geçmişle bugünü gerçekten çok güzel harmanladılar.Ama yakın tarih bu güzelliği bozar bence.Elbette onlar senaryoya yine komplo teorilerini gizemleri ekler ama bence o atmosfer bozulabilir.

 4. goro

  Bu arada Tahir meylani, mesajında “Haşşaşiler” olarak sürçme olmuş, doğrusu “Haşhâşiler”, bildiğimiz Haşhaş kelimesinden türeme, bu bitkiyi kullanarak kendinden geçirilip, suikast düzenleme emri verilen şahıslardır, ingilizceye bile dilimizden geçmiştir, Haşhaşi-Assasin

 5. Ziyaretçi

  @

  • salak

   hay salak hay. bize o taser gunları bayıltıcı mermileri kim yapıyo biliyonmu sen. leonardo da vinci yapıyo, yaaa noldu. bu arada da vinci kaşif. bir sürü buluşu da var.

   • Ziyaretçi

    lan hamza ben ne diyorum sen ne diyosun.yoksa lazboy first edition mısın sen.valla gibisin ha.

 6. Ziyaretçi

  ya ben bu oyunun 3 ünün çıkmasını merak etmekten çok. 2. dünya savaşına WWII diye isim takan tiki mikilere uyuz oldum. la olum world war 2 gavurca işte adam gibi bunu kısaltıcana ds2 de bare. ya da 2.ds de. WWII yı anlayanlar bunuda anlar.adamlara bak. WWII ne lan entelmisiniz olum siz.

 7. Cnbrk

  Oyun 2012’de A.c R’nin sonunda Ezio’ya vahiy geliyor ve gelecekteki torunu Desmond Miles’i görüyor. Ve ona dünyanın sonunun ne zaman geleceğini söylüyor. İşte A.c 3’te Desmond Miles’in teknolojik bir dönemde dünyayı kurtarma mücadelesi konu edilecek. Dikkate alın. Gerçek bir A.c fanıyım. 🙂

  • gouranga

   A.C. 3’ün Amerikan devrimi sırasında geçeceği galiba belli oldu. Modern zamanda geçecek bir ac tüm oynanış mekaniğinin değişmesi demektir. Bu da hikaye olarak bağlı olsa bile oyunun bildiğimiz ac olmaması demek.

Bir cevap yazın