Assassin’s Creed 1092 Türkiye Fan Sitesi Açıldı

Bir tapınakçı:

-“Gücün olduğu yerde biz varız!”

Bir suikastçı:

-“Hiçbir şey doğru değildir, her şey mümkündür.”

Anadolu Selçuklu Sultanı Kılıçarslan Yabgu:

-“İtikat savaşında sabrın tükendiği yerdeyiz.”

Siz bu savaşın neresindesiniz? Bir suikastçı mısınız, yoksa bir tapınakçı mı? Yok yok siz bir reayasınız.

Ezio Assassin's Creed Revelations Osmanlı Duvar Kağıdı

Assassin’s Creed 1092, Türkiye fan sitesi açıldı. İlk günden zenginleşen, yüzlerce medya öğesini bünyesinde barındıran Assassin’s Creed 1092, tüm Assassin’s Creed hayranlarını ve tarih severleri bekliyor.

Assassin’s Creed’in  PC, konsol, el konsolu ve akıllı telefonlar için geliştirilen tüm oyunları hakkında bilgi içeren site, ismiyle dikkat çekiyor. Zira 1092, Assassin’s Creed evreni ve gerçek dünya tarihi için büyük önem arz ediyor.

1092’nin anlamını merak ediyor olabilirsiniz. Sitenin kurucularından ve aynı zamanda Tom’s Hardware Guide editörlerinden Talha Turhal, sitenin isminde neden 1092’ye vurgu yapıldığını şöyle açıklıyor:

“Suikastçı tabirinin dünya lisanlarında yer edinmesine sebep olan Hasan Sabbah ki Assassin’s Creed oyunlarının çıkış noktasıdır kendisi; dünya tarihinde önemli bir olaya hançer saplamıştır. Hasan Sabbah, 1092 yılında Büyük Selçuklu İmparatorluğu Vezir-i azam’ı Nizamülmulk’ü öldürmüştür. Yine aynı şekilde Büyük Selçuklu İmparatoru Sultan Melikşah, aynı yıl zehirlenerek ölmüştür. Tüm Avrupa Haşhaşiler’in ilk hedefi olarak Nizamülmük’ü gösterir. Biz de gerçek tarih ile Assassin’s Creed tarihini harmanlamak istedik.

Tiglon ve Ubisoft firmalarıyla da görüşmeleri sürdürmekteyiz. Resmiyet kazanma ve tanınma yolunda adım adım ilerliyoruz. Bu zamana kadar kurduğumuz ve içerisinde bulunduğumuz dev topluluklardan edindiğimiz tecrübeleri Assassin’s Creed 1092’de uygulayacağız.”

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak Assassin’s Creed 1092 sitesini ziyaret edebilir; buradan da forum sayfalarına ulaşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Sabertooth

    Siteye üye oldum. Oyunda hidden blade ile 2 “füçunnnnk”” sesiyle gırtlağa atlayan herkes suikastçiyim hüleaaan diye atlamış. Baktım templar da yok. Sırf forumun çeşitliliği olsun diye Templar grubuna üye olmak istediğimiz söyledim. Bu saatten sonra dinden de olduk 🙂

  2. Sabertooth

    Benim bildiğim Hasan Sabbah müslüman olmamasına karşın, Müridleri (Al Muallim) ve fedaileri müslümanlardan oluşmaktaydı. İmanla paranın kimde olduğu belli olmazmış ama yine de Altair’in müslüman olarak biliyordum. Ezio’ya diycek lafım yok. o konuda haklısın.

Bir cevap yazın