ASRock’tan Türkiye Çıkarması

Son yılların popüler anakart markası ve dünyanın önde gelen anakart üreticilerinden biri olarak kabul edilen ASRock, Türkiye’de hızlı ve etkin bir şekilde yeniden yapılandığını düzenlediği basın toplantısında duyurdu.


ASRock’ın yeni Intel 7 serisi anakartlarını ve beraberinde kendine özgü teknolojileri olan “Give Me 5″ı duyurduğu basın toplantısına ASRock’tan bölge müdürü Ryan Liu, pazarlama koordinatörü Chris Lee, Ar-Ge müdürlerinden Nick Shih ve yeni dağıtıcısı Çizgi Elektronik’in üst düzey yöneticileri katıldı.

Yeni ürünlerin tanıtıldığı toplantıda, ASRock’ın Türkiye’de yeni yapılanmasını tamamladığı ve sektörün önde gelen dağıtıcılarından Çizgi Elektronik ile iş ortaklığına gidildiği vurgulanarak, özellikle donanım bileşenleri dağıtımında en tecrübeli isimlerinden biri olan Çizgi Elektronik’in hem dağıtım hem de ASRock teknik servis hizmetlerini beraber yürüteceği belirtildi.

ASRock tüm dünyada oyuncu ve hızaşırtmacılara yönelik olarak ürettiği üst sınıf anakartları uygun fiyatlı olarak sunmasıyla son beş yıldır hızlı bir yükseliş içerisinde, dünyanın birçok ülkesinde ön sıralarda olan anakart üreticisi, özellikle donanım severlerin önemli anakart tercihlerinden biri. Yeni Z77 Extreme 11 ve Fatal1ty Z77 Champion markanın en önemli yeni ürünlerinden.

ASRock, özgün “Give Me 5” teknolojileri ile 5 kat daha hızlı sistem performansı, 5 kat daha hızlı USB ve 5 kat daha ağ performansı sunduğunu belirtiyor. Tüm özgün teknolojilerini ve yeni teknolojileri giriş-orta ve üst seviye anakartlara uyarlaması da ASRock son kullanıcılar tarafından sevilmesinin bir diğer nedeni.

ASRock anakartlar ülkemizde 14 yeni modeli ile şu anda satışta bulunuyor.

4 Yorum

  1. milyondabir

    cok yazmıstım onlara devamlı msj yazıyordum cok kaliteli ürünleri vardı türkiyeye getirmeleri icin .facebook mail her yerden yazdım.her halde dinlediler beni ))

  2. Sabertooth

    Foxconn la neredeyse aynı. Hatta fabrikaları bile aynı olması lazım. Bir ASUS veya GIGABYTE olmasa da idare eder. FATAL1TY muhabbetine de fazla kafa yormayın bence. Johnnathan abi artık parayı bastırana logo yu yapıştırıyor sağolsun.

  3. Y SAGLAM

    Bu Anakartı kullanmadan önce aynı segmentte anılan Asus Rampage Extrem4 kullandım ancak Ram slotlarındaki sıkıntı yüzünden tamir edilemediğinden değişime girdi ve ben bu kartı tercih ettim. Ancak işin açıkçası bir türlü bu karta ısınamadım. Asusun çalışma sisteminde ki kararlılığını bu anakartta göremedim.

Bir cevap yazın