Artık Warhammer Online Oynamak İçin Oyunu Satın Almak Gerekmiyor

Bildiğiniz üzere Warhammer Online 2008 yılının Eylül ayında çıkmış, ancak  bir süre sonra Age of Conan’la aynı kaderi paylaşarak oyuncularının büyük bir kısmını kaybetmişti. Sanırım kullanıcıları günden güne azalmaya devam etti zira Mythic yakın bir zamanda oyunun deneme sürümünü yayınladı. Deneme sürümü de tatmin etmemiş olacak ki bir de bu deneme sürümünü sonsuza kadar oynanabilir yaptı, elbette küçük (!) bir detayla: Oyuncular sadece Level 10’a kadar ilerleyebiliyordu.

Bütün bu çabalar yetersiz kalmış ve yeterli oyuncu sayısı hala sağlanamamış olacak ki Mythic dün oyunu satın almamıza gerek kalmadan oynayabilmemizi sağladı. Evet, artık Warhammer’ın yalnızca bir aylık ücretini ödeyerek oyunun deneme sürümünü tam sürüm olarak aktive edebiliyorsunuz. Oyunun ücretsiz sürümünü denemek için buraya, oynadığınız deneme sürümünü tam sürüme çevirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bana kalırsa bütün bu oyunların tek sorunu WoW gibi bir devin piyasada olması. Eğer WoW olmasaydı bugün Age of Conan veya Warhammer gibi oyunları çok daha iyi yerlerde görebilirdik, en azından finansal anlamda. Ancak WoW’un çok daha ulaşılabilir olan yapısı ve yılların birikiminin getirdiği devasa içeriği her geçen gün bu oyunlara katılanlardan çok daha fazla oyuncu çekmeye devam ediyor (yoo ben oynamıyorum). Kötü bir durum elbette, özellikle oyunu çıkış döneminde deneyip beğenmeyenlerin bugün bile forumlarda yarattığı önyargı yüzünden şu anda yavaş yavaş  ilk çıktığı aylardan çok daha fazla güzelleşmeye başlayan, problemlerin büyük ölçüde giderildiği Age of Conan gibi birçok oyuna haksızlık oluyor.

1 Yorum

  1. fırat can

    İlk önce merhabalar.Biz 2 arkadaş bu oyunu oynamaya karar verdik.İlk başta beta sürümünü indirdim 1 aylık ücret ödeyip sürekli oynamak istiyoruz.Nasıl tam sürümüne yükselteceğiz msj yazarsan sevinirim.

Bir cevap yazın