ArmA III Duyuruldu

Gerçek savaş simülasyonu geri dönüyor.

2001 yılında Operation Flashpoint: Cold War Crisis ile onlarca ödül kazanan Çek oyun geliştirici Bohemia Interactive, yayıncısı Codemaster ile ciddi problemler yaşadıktan sonra oyunun isim haklarını kaybetmiş de olsa, bizlere isimlerin değil ruhun önemli olduğunu kanıtlamayı başardılar. Zira Codemasters, Operation Flashpoint isminin başarısını birbirinden yetersiz oyunlarla sağmaya çalışırken; Çek dostlarımız, ArmA: Armed Assault ve ArmA II ile bizleri sofistike olduğu kadar eğlenceli bir gerçek savaş simülasyonu deneyimine davet ediyordu.

Geçtiğimiz yıl yayınlanan ArmA II genişleme paketi Operation Arrowhead’in ardından da firmanın yeni bir oyun üzerinde çalıştığı söylentileri yayılmaya başlamıştı açıkçası. Beklenen duyuru ise bugün geldi. Bohemia Interactive, ArmA III üzerinde çalıştıklarını doğruladı ve oyunun bir terslik olmazsa 2012’nin yaz aylarında raflara çıkacağını açıkladı.

Arma 3 SS1

Serinin fotorealistik görseller ve muhteşem araç fizikleri sunma konusunda oldukça yetenekli olan oyun motoru Real Virtuality’nin bir hayli geliştirilmiş versiyonunu kullanacak Arma III, NATO güçleri ve Doğu Avrupa ülkeleri arasında yaşanan çatışmaların ardından bizleri bir Akdeniz adasına konuk konuk edecek.

Bohemia Interactive CEO’su Marek Spanel, yeni oyunlarını şu sözlerle özetlemiş:

Real Virtuality motorunu yenilenmiş haliyle hayata geçirmiş olmaktan dolayı oldukça mutluyuz. Motorun geliştirilmiş potansiyeli, ArmA III’ü en iyi görünen, en detaylı ve en yaratıcı askeri simülasyon oyununu yapıyor.

Projenin kreatif direktörü Ivan Buchta’nın da söylecek bir şeyleri var:

Amacımız yalnızca geliştirilmiş bir motorla yeni bir ArmA oyunu yapmak değil; aynı zamanda bu yeni teknolojiyi oynanışta da sonuna kadar kullanmak. Sandbox stili çatışma öğeleriyle zengin bir hikayenin harmanlandığı bir oyun bekleyebilirsiniz.

Hiç fena değil gerçekten. Özellikle de yayınlanan ekran görüntülerine bakınca. Buraya tıklayarak ArmA III galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın