ArcaniA: Gothic 4 Özel Demosuyla E3 2010 Fuar Alanında

JoWood’un iddiası gerçekleşecek mi?

Yapımcı arkadaşlar, Gothic serisinin özellikle Kuzey Amerika’da neden tutmadığını iyi analiz etmişler…

…ve oyuna bir minimap eklemeye karar vermişler!

Kabul ediyorum biraz garip bir giriş oldu. Ancak yine de analizin kendisinden daha garip değil. Zira yeni Gothic’in Kuzey Amerika’daki dağıtımcısı Dreamcatcher’dan Bryan Cook’un ilk cümleleri, “bu mudur yani” demenize yol açabilir.

Aslına bakarsanız geçen haftalarda yayınlanan ekran görüntülerine ve primitif durmasına rağmen birkaç adım daha ileriye taşınacağını düşündüğüm oyun mekaniklerini tanıtan videolara baktığımda ArcaniA: Gothic 4 için umut beslemeye devam ediyordum. Zira JoWood, zaten yıllardır beğenerek oynadığım bu seriyi gerçek bir AAA  oyun çizgisine taşımaya kararlı görünüyordu. Ancak geçen gün yayınlanan fragmanın ardından E3 2010 fuar alanında yapılan bu demo gösterimini izledikten sonra tüm umutlarım, “kafasında ünlem işareti olan” sıçanlara yem oldu.

Evet, bu yeni Gothic, üç tuşlu dövüş sistemiyle oldukça akıcı bir deneyim vaat ediyor gibi görünebilir veya yayla takılmayı seven oyuncular için sunulan shooter opsiyonu hoş bir özellik sayılabilir. Hatta oldukça geliştirilmiş bir simya (alchemy) veya meslek sistemini de bu artıların yanına iliştirebiliriz. NE VAR Kİ DİYALOGLARI HIZLICA GEÇEN BİR ADAMIN TANITTIĞI RPG OYUNU İÇİN UMUT BESLEMEK TAM ANLAMIYLA BİR… diyecek kelime bulamıyorum.

Buyrun izleyin…

2 Yorum

  1. Tuğbay Şahin

    Yanii.. Sımdıye kadar gordugum kadarıyla yenı hıc bırsey yok. Gercı oyunun acıklamasını fln okumadım ,sadece adamın gosterdıgı kadarıyla yorum yapıyorum 🙂 Ama gınede heyecanla beklıyecegım bı oyun olmayacagı ksın gıbı.

  2. Mert

    gothic 2 seviyesinde olamıyacağından eminim ama 3 den biraz daha az sorunlu olsa yeter…grafikler içün bişey söylemeye gerek görmüyorum….dövüşlerde son yamayla  3.oyunu çok beyenmiştim..şimdikinde eleman silay parladığında combolar geliyo demiş…umarım kaliteli bi sistemdir….bide konsol versiyonu beklendiği üzere iğrenç bir arayüze sahip! şahsi fikrim Morrowindi istisna tutarsam  bu güne kadar open world rpg lerde gothic atmosferine yakınlaşabilen bir oyun olmadı…

Bir cevap yazın