Aral’ın İnternet Sitesi Hacklendi

Son günlerde PC oyun fiyatları yüzünden oldukça eleştiri alan Aral’ın, şimdi de internet sitesi hacklendi.

Ülkemizde Ubisoft ve Bethesda hariç tüm büyük oyun dağıtımcılarının distribütörlüğünü yapan Aral’ın internet sitesi hacklendi.

Bir süredir oyunseverler yüksek oyun fiyatları yüzünden Aral’a tepki gösteriyorlardı. En son Steam’de “Aral İthalat’ı Boykot” grubu kurulmuş ve 200 üzerinde oyunsever bu gruba dahil olmuştu.

Aral ise, fiyatlara müdahalede bulunmadıklarını, perakende oyun fiyatlarının oyun dağıtımcıları tarafından belirlendiğini belirterek kendini savunmuştu.

Aral Hacklendi

Fakat bu açıklama yeterli olmamış olacak ki, birileri veya birisi Aral’ın internet sitesini hackleyerek tepkisini daha da ileriye götürdü.

Aral’ın internet sitesine giriş yaptığınız zaman şu cümle ile karşılaşıyoruz.

Milletin neymiş arkadaş bu Aral’dan çektiği kardeşim. Duydum ki, 1’e alıp 3’e satıyormuşsunuz. Ayıptır yaptığınız. hacked by xxxx selam eder…

Not: Bu hacker arkadaşın ciddi bir Türkçe dersine ihtiyacı var, ne dersiniz :).

Elbette ülkemizde iş yapan bir firmanın internet sitesinin hacklenmesini onaylamıyoruz. Oyun fiyatları konusunda Aral’ı demokratik yollardan eleştirebiliriz, ama site hacklemek gibi demokratik olmayan yol, ne kadar yararlı olur bize şüpheliyim.

8 Yorum

  1. lazboy

    düsük sistem diye yüksek sistemli oyunmu kekledi birine ne:D hangi emekli hackledi bunun sitesini 😀 ben diyorum türkiyede herkez yüksek sistemleri ürünlerde oyun oyniyamiyor diye:D kizdirmayin milleti

Bir cevap yazın