AquaMark3 15 Eylül’de

3DMark03 giderek şaibeli bir hal alırken test editörleri gibi kullanıcıların da merakla beklediği DirectX 9 testi AquaMark3’ün 15 Eylül’de çıkacağı duyuruldu. Aquanox oyun serisini geliştiren massiveDEVELOPMENT tarafından geliştirilmekte olan benchmark, uzun süredir çıkmayınca ilgilenenler sabırsızlanmaya başlamıştı.AquaMark3 beş farklı sürüm halinde sunuluyor. Ana sürüm ücretesiz olarak çok sayıda siteden indirilebilecek ve tmel AquaMark3 TRISCORE testini ve ARC’ye ücretsiz erişimi içerecek. Bunun dışında aşağıdaki sürümler yer alacak:* AquaMark3 Professional – 9.95$ (Avrupa’da 9.95€)

* AquaMark3 Professional Plus- 19.95$ (Avrupa’da 19.95€)

* AquaMark3 Commercial – 39.95$ (Avrupa’da 39.95€)

* AquaMark3 Commercial Plus – 199.95$ (Avrupa’da 199.95€)Professional sürümde aşağıdaki ilave özellikler olacak:* Detaylı özellik ayarları

* Tek döngülü testler için gelişmiş ölçüm (Advanced Measurement)

* DX9 kart testleri için özel ayarlar

* Piksel hızı ölçümleri

* Manuel ekran görüntüsü alma özelliği

* AquaMark3 ve ARC için teknik destekPlus sürümünde ise bunlara ilaveten;

* Çoklu, otomatik döngüler çalıştırabilme özelliği ve

* İleri seviye kullanıcılar için komut satırı seçenekleri olacakCommercial sürümleri ise ticari kullanıcılara yönelik ve 10 PC’lik lisansları içeriyor. Bu sürümle AquaMark3’ü editöryal amaçlı veya fuarlarda kullanma hakkı elde ediliyor.

massiveDEVELOPMENT, AquaMark3’ün bir DirectX 9 testi olduğunu ve gerçek bir oyun motoruna dayandığı için DirectX 8, hatta DirectX 7 öğeleri içerdiğini; dolayısıyla DirectX 7 kartlarda bile kullanılabildiğini belirtiyor.Gelişmeleri www.aquamark3.com adresinden takip edebilirsiniz.


Bir cevap yazın