Apple Sizi Kalp Atışlarınız İle Tanımak İstiyor

Apple LogoAppleInsider’ın haberine göre; Apple, Amerikan Patent Dairesi USPTO’a yeni bir teknoloji için patent başvurusu yapmış. Apple, bu teknolojiye “sorunsuz bir şekilde iliştirilmiş kalp atış monitörü” adını vermiş. Apple’ın patent  başvurusu yaptığı bu teknoloji, her insanda farklı olan kalp atış ritmini tespit edebiliyor. Bir anlamda Apple, sizi kalp atışlarınızla tanımak istiyor.

Tabi Apple’ın neden böyle bir teknoloji geliştirdiğini anlamak zor değil. Apple, sizden habersiz kullanılan veya bir şekilde başkasının eline geçen telefon ve diğer elektronik aletleri bu teknoloji ile çalışmaz hale getirmek istiyor.

Ayrıca, bu teknoloji sadece size özel kalp atış ritminiz ile sizi tanımakla kalmıyor, aynı zamanda kalp atış ritminizden o anki duygularınızı da anlayabiliyor. Peki Apple, neden sizin duygusal durumunuzu anlamak istesin ki? Bunun oldukça basit bir cevabı var. Apple, ruhsal durumunuza göre size şarkı tavsiye edecekmiş. Sevgilisinden ayrılanlara Müslüm Baba, kulaklığı takıp koşu yapanlara ise Metallica…

Bir cevap yazın