Apple Samsung’u Galaxy Cep Telefonları ve Tabletleri Yüzünden Dava Ediyor

Apple, Samsung’un Galaxy ürünleri iPhone ve iPad’in patentlerini ihlal ediyor.

Apple, 15 Nisan’da Samsung’a aleyhine bir patent davası açtığını duyurdu. Davanın gerekçesi Samsung Galaxy cep telefonu ve tablet ürünlerinin iPhone ve iPad ürünlerinin tasarım ve yazılım patentlerini ihlal etmesi.

Apple sözcüsü Kristin Huguet, “Samsung, tablet ve cep telefonlarında kendisine özel, yenilikçi teknolojsini geliştirmek yerine, Apple’ın teknolojilerini ve kullanıcı arayüzünü kopyalamayı tercih etmiştir”. diyor

Apple, Samsung Galaxy ürünlerinin Apple’ın ürünlerine ne kadar benzediğini gösteren fotoğraflar da yayınladı. Cep telefonu piyasası bu tür davalara alışkın aslında. Hatta hatırlayacaksınız Nokia, Apple aleyhine açtığı patent davalarını genişletme kararı almıştı geçtiğimiz günlerde. Ve daha benzer nice dava saymak mümkün. Aslında bugünlerde cep telefonları ve tabletler birbirine oldukça benziyor. Ve, ilginç bir şekilde tüm ürünler de Apple’dan etkilenmiş gibi.

Bir diğer ilginç not daha aktaralım; Samsung aynı zamanda bazı Apple ürünleri için bellek tedarik ediyor. Heralde Apple, Samsung’u gözden çıkarmaya hazır.

Apple Patent İhlal

Apple vs. Samsung

1 Yorum

Bir cevap yazın