Apple Parlak Ekran Yerine Yeniden Matı Koyabilir

Apple bilgisayarların pahalılığından şikayet edebilirsiniz ama tasarım kalitelerine itirazınız olmaz. Geçen sene ekim ayında çıkan vidasız tasarım MacBook’lar bizi bir hayli etkilemişti fakat birçok kullanıcı parlak ekrandan rahatsız olmuştu.

Parlak ekran mağazada çok çekici görünüyor görünmesine de, eve geldiğinizde ekranın bilgisayar kapalıyken ayna görevi görmesi bazıları için pek hoş bir şey değil. Apple MacBook’ların ekranlarının diğer bilgisayarlara göre daha parlak olduğunu göz önünde bulundurursanız, bunun nasıl bir sorun olabileceğini pekala tahmin edebilirsiniz. Apple 17″ MacBook Pro’yu duyurduğunda parlak ekran yerine 50 Dolar karşılığında mat ekran seçeneği koyarak bu sorunu çözeceğini “zannetti” çünkü eskiden mat ekran için fazladan para bayılmıyordunuz.

AppleInsider’ın iddiasına göre bir sonraki MacBook güncellemesinde Apple mat ekran seçeneğini yeniden canlandıracakmış. Bu sefer bedava olur herhalde. Apple’ın mat ekrana dönüşü PC tabanlı dizüstü bilgisayar üreticilerini de sırf güzel göründüğü için tercih ettikleri parlak ekran sevdasından da vazgeçirir mi bilmiyoruz.

Haberi tartış…

 

Bir cevap yazın