Apple MacBook Air: Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı

Apple MacBook Air: Dünyanın En İnce Dizüstü Bilgisayarı

Apple yine yapacağını yaptı ve 15 Ocak 2008’deki Macbook Expo’da üzerinde uzun süre konuşulacak, devrim niteliğindeki yeni Macbook’u tanıttı.

Aslında Apple’ın bu tarz bir hamle yapması uzun zamandan beri bekleniyordu. Uzun zamandır pazarda olan Macbook’un 13.3 inç ekranlı aşırı hafif sınıfındaki liderliği Sony Vaio SZ tarafından ele geçirilmişti. SZ serisi, Macbook’un özelliklerine ek olarak Nvidia 8400GS ekran kartı ve %50 daha hafif, %200 daha sağlam karbon fiber gövdeyle satılıyordu. Özellikle 3D performansının farkı kullanıcıları SZ almaya itiyordu. Üstelik Apple, 11 inçlik aşırı hafif dizüstü sınıfında Sony TZ’ye rakip olabilecek bir ürün çıkarmamıştı.

Ayrıca son kuşak Macbook ve Macbook Pro’lardaki donanımsal sorunlar ve düşük malzeme kalitesi de Apple hanesine eksi puan olarak yazıldı. Macbook Pro’nun aşırı (çok aşırı) ısınmasının sonuçları çoktandır internet sitelerinde dolaşmakta. Malzeme kalitesinin düşük olması da kasanın bazı yerlerinin kırılmasına ve çatlamasına sebep olmuştu.

Beklenen an Macbook Expo’da geldi ve yeni MacBook Air tanıtıldı.

Yazıya ilişkin forum tartışmamıza katılın…

1 Yorum

Bir cevap yazın